Заснути під бджолину колискову

17 серпня в ЕтноЕкоАгросадибі «Медові Роси» у славному самобутніми традиціями селі Ясенове Перше відбудеться фестиваль-ярмарок. Колоритне та захопливе мистецьке дійство стартує опівдні парадом делегацій, творчих колективів, майстрів народно-прикладного мистецтва та бджолярів.  

Головні події фестивалю розгорнуться на подвір’ї відродженої 150-річної української хати славного роду Гогулінських. Цей осередок зеленого туризму на теренах Любашівщини є втіленням екологічності, комфорту, духовності та гостинності. Він започаткований інтелігентними і творчими людьми, які живуть ідеями відродження рідного села. Старша донька Гогулін­ських Алла Чаус, апітерапевт з Микола­єва, створила «Медові Роси» разом з батьками, щоб зцілювати людей, берегти і примножувати славні та при­забуті гастрономічні традиції, націо­нальні звичаї та обряди. В садибі можна ознайомитися з продуктами бджільництва, препаратами на їх основі, з новими практиками. Цікавою є практика - сон на вуликах. На фестивалі, окрім виступів народного етногурту «Зорецвіт» і солістів Одеського обласного центру української культури та самодіяльних артистів, проводитимуться конкурси «Найсмачніша юшка», «Колоритні варенички», «Диво-вареник», демонструватимуться овочеві і фруктові композиції «Дари літа».  Господарі садиби презентуватимуть присутнім 12 видів апіпродукції, проводитимуть майстер-класи з бджолоужалення, виготовлення натуральних воскових свічок, приготування медової пахлави, медово-косметичних кремів.

У програмі фестивалю також оголошено квест для дітей «Чарівні бджілки», катання на конях, сон на вуликах, частування гостей фестивалю козацькими та чумацькими стравами, парад вишиванок «Чому я ношу вишиванку?», а також презентуватиметься книга «Українська вишиванка південно-західного Причорномор’я», випущена коштом меценатів з Любашівщини та підприємців з Одеси. Майстри народно-ужиткового мистецтва дивуватимуть своєю самобутньою творчістю, а пасічники продаватимуть продукцію бджільництва. На мистецький проект, що реалізовується в межах місцевої «Програми розвитку туризму на 2018- 2020 роки», з районної казни та бюджету Ясенівської сільської ради виділено 100 тисяч гривень. 

На знімку: Алла Чаус демонструє колоритну піч 

Фото автора

Выпуск: 

Схожі статті