Був район – нема району?

Міністерство регіонального розвитку України пропонує поділити Одеську область на чотири райони замість існуючих 24:  Одеський, Ізмаїльський, Білгород-Дністровський та Подільський. Крім того, проектом пропонується утворити в регіоні 54 ОТГ, з яких 19 – міських, 18 – селищних, 17 – сільських.

З цим перспективним планом аж ніяк не погоджується голова Любашівської районної ради Сергій Паровик. З початку своєї каденції на цій посаді він ратує за збереження району як дієздатної одиниці адміністративно-територіального устрою. Задля цього під стягом Любашівщини мають об’єднатися Ананьївський, Савранський, Ширяївський та Миколаївський райони. Тож за активної участі громадських рад цих районів планується створення відповідної робочої групи, щоб на розгляд нового Уряду надіслати спільне звернення про необхідність утворення на базі цих районів єдиного з центром в Любашівці. Сергій Паровик не відкидає можливості приєднання до Любашівки Кривоозерського району Миколаївської області та Ульянівського району Кіровоградщини. Щоправда, задля цього потрібно внести законодавчі зміни. 

Безумовно, що у Любашівки, розташованій на трасі Е-95 Київ-Одеса, є стратегічні передумови для подальшого соціально-економічного розвитку. Район займає вигідне місце в плані залучення іноземних інвестицій, надання населенню різних адміністративних послуг, якісного медичного обслуговування, що дає реальну можливість сусідам об’єднатись навколо нього.

На думку віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, повинно бути 100 великих потужних районів з населенням не менше ніж 150 тисяч людей, а не 465 маленьких районів, як зараз, частина яких вже передала свої повноваження об’єднаним громадам.  

На знімку: С. Паровик ділиться планами у новому центрі невідкладних станів. 

Фото автора

Выпуск: 

Схожі статті