Чотири свята на тиждень

Болград в ці святкові дні, водночас з Днем Державного прапора та Днем Незалежності України, святкував своє 198-річчя і 75-річчя звільнення міста і району від німецько-фашистських загарбників. Шумно, яскраво, барвисто, насичено - саме так болградці вітали один одного з днем народження улюбленого міста.

Низка заходів, приурочених до 198-річчя Болграда, стартувала ще тиждень тому - зі спортивних змагань.

На майданчику біля міської школи відбулась Першість міста з волейболу серед дворових команд «1-й містечко», «3-й містечко», «Черемушки», «Парковські», «Депутати міської ради» та «Апарат міської ради». Крім того, там же пройшли змагання з великого тенісу «Відкрита ракетка».

Також були проведені Кубок самоорганізації населення з футболу імені А.В.Дімітрова, Міжнародний турнір з вільної боротьби пам’яті засновника Болграда І.Інзова, Першість міста з шашок і з дартсу серед городян з обмеженими фізичними можливостями.

Перелік культурно-масових заходів включив театральну міні-виставу Бол­град­ської театральної са­­мо­діяль­ної студії «Онг’л» під назвою «Болградські замальовки», брифінг пам’яті почесного громадянина міста Леоніда Суботіна, а також театральну виставу театру Громади Каспичан «Пан Балканські». До слова, звання «Почесний громадянин міста» Леоніду Суботіну присудили в цьому році (посмертно). Посвідчення, диплом і нагрудний знак вручили вдові і дітям вченого.

Безпосередньо в день народження проходили заходи, присвячені як 198-річчю міста, так і 75-річчю його визволення від німецько-фашистських загарбників. Вранці на центральній площі Болграда відбувся традиційний мітинг, а потім екскурсія до Музею Бойової слави.

Шанувальники мотоциклів та велосипедів дали старт вечірньому блоку заходів. Центральна площа міста ледь вмістила величезну кількість бажаючих взяти участь у святкуванні, подивитися концерт, поласувати місцевими стравами.

У мото- і велопараді, який проходив вулицями міста, брали участь жителі Болграда і сусідніх районів. А завершився він на центральній площі під схвальні вигуки і оплески городян.

До Дня міста свій сюрприз підготували і випускники. Причому, як загальноосвітніх, так і дошкільних навчальних закладів. А своєрідною родзинкою свята став конкурс «Болградська краса - довга коса», в якому брали участь довговолосі дівчата віком від 7 до 26 років.

Святковий концерт складався з виступів молоді Болграда і вручення грамот тим, хто вніс вагомий внесок в розвиток і процвітання міста. Грамотами відзначили працівників місцевого самоврядування, комунальних служб, депутатів міської та районної ради, підприємців, громадських діячів, переможців в номінаціях «Підприємство року», «Обдарована молодь», «Громадська діяльність», «Творчість», «Охорона правопорядку», «Самоорганізація населення» і багато інших. Крім того, були підбиті підсумки конкурсу на кращий благоустрій.

Слова привітань на адресу іменинника звучали від представників асоціації міст України, громад Тунджа і Каспичан Республіки Болгарія, побратима Бол­града - столиці Гагаузії міста Комрат.

А завершився цей день святковим феєрверком, виступом вокаліста Слави Благова і молодіжною дискотекою.

До слова, до свого 198-річ­чя Болград підійшов з певними успіхами. Як відзначають самі жителі і гості, місто упорядковується, розквітає новими барвами, стає більш сучасним і привабливим.

Зазначимо, що за останні роки багато що змінилося на краще: побудовані нові об’єкти, упорядкована центральна частина міста, ремонтуються дороги, водогони та інші важливі об’єкти. Окремо відзначимо гордість усього району - Спасо-Преображенський собор, всередині і зовні якого не так давно кипіли ремонтні роботи. Після завершення реставрації собор набув величного вигляду.

До досягнень віднесемо і повернення історичного вигляду Болградській гімназії імені Раковського, де були відреставрований фасад, відремонтовані приміщення, впроваджені сучасні технології навчання. Додамо, що гімназія по праву вважається одним з кращих навчальних закладів Бессарабії.

Згадаймо також про центральний сквер міста, на перетворення якого знадобилося кілька місяців – до його впорядкування доклали рук сотні людей.

Жителі міста-іменинника вже з гордістю говорять: «Я - житель Болграда!» і розуміють, щоб це почуття збереглося й надалі, слід багато ще чого зробити для його процвітання.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті