Україна – єдина родина

Депутат обласної Ради та президент Федерації самбо Одеської області Олександр Адзеленко святкуватиме 28 річницю  незалежності України по-робочому, активно. У цей день  в Кароліно-Бугазі  відбудеться Всеукраїнський турнір юніорів із самбо на честь славетного  спортсмена Бориса Касапа. В змаганнях братимуть участь і спортсмени з інших країн. І того ж дня увечері Олександр Васильович має намір відвідати село Розквіт Березівського району, де планується велика святкова програма.

Він згадує часи двадцятивосьмирічної давності, період проголошення незалежності:

-  Тоді я обіймав посаду начальника Державтоінспекції Березівського району, і саме в цей день був разом з начальником міліції  Іваном Деде у службовому відрядженні в Килії. Найбільше запам’яталось розмаїття наших синьо-жовтих як квіти прапорів та радісні обличчя людей. Я і сам був схвильований і  все думав:  нарешті мій український нарід-трудівник виборов і вибудує свою власну державу. Тоді Іван Степанович Деде навіть пожартував. Каже: «Олександре Васильовичу, ось повернемось додому, а нас вже із посад зняли. То що будемо робити?» Відповідаю: «Будемо як усі, будуватимемо нашу незалежну державу, хіба ми зайві в себе вдома? А вже що з того вийде - покаже час».

Чи означає це, що у Адзеленка були сумніви? Адже й посьогодні є люди, які скептично ставляться до незалежності як такої. Олександр Адзеленко до такої категорії «громадян» не належить. Він переконаний, що незалежність - це назавжди.

- А ось якою буде держава - залежить без перебільшення від нас усіх, - вважає Адзеленко. -Обов’язок громадян України - наповнювати незалежність змістом. А це - копітка праця. І це усіх нас об’єднує, ми - одна  родина. Можливо, це звучить пафосно, але це так. Як на мене, то й оті « різнопартійні» депутатські прапорці треба скасувати, щоб був один прапор - український.

Як депутат Олександр Васи­льович робить корисного чимало. Ось приклади. Кілька років тому батьки 230 першокласників Березівки, а також Михайлівської та Демидівської сільських рад Березівського району Одеської області отримали страхові поліси. Відповідну допомогу надав депутат Одеської обласної ради Олександр Адзеленко. Крім цього, він провів прийом громадян в Березівці. Значна частина питань стосувалася земельних проблем. Також Олександр Адзеленко зустрівся з колективом Березовської центральної районної лікарні та у відповідь на прохання медиків допомогти в проведенні ремонтних робіт в медустанові, надав підтримку у виділенні матеріалів для ремонту актового залу ЦРЛ.

 Багато в чому завдяки наполегливості Адзеленка у Березівці капітально відремонтовано музичну школу. Придбано нові музичні інструменти. 

Окрім того, у минулому році у Березівському районі стали до ладу чотири спортзали. Особливо багато було роботи на одному із спортивних об’єктів Березівки. Потрібно було захаращений, занедбаний Будинок кооператора повністю відремонтувати, переобладнавши в спортивний зал, який можна навіть назвати районним палацом спорту. В Березівці також відремонтовано приміщення для юних натуралістів. Нині вже Нині в Розквіті закінчується капітальний ремонт Будинку культури, незабаром розпочнеться благоустрій території першої школи в Березівці. О. Адзеленко допомагає райлікарні на меценатські, а не бюджетні кошти. Нещодавно передав для хворих меду. Олександр Васильович домовився із підприємцями Татарбунарського району і ті передали для райлікарні в Березівці дві з половиною тонни помідорів. На місці їх переробили на томатний сік та законсервували. На спонсорські гроші допомагає підопічним будинку-приюту.  Олександр Васильович працює не тільки в рідному Березівському районі, а й у Роздільнянському, Великомихайлівському, Білгород- Дністровському. І в Одесі також. 

Реалізація в області кабмінівської програми, яка має на меті впровадження в навчальний процес кожної школи уроків самбо, також напрямок роботи депутата. Програма втілюється в життя в Березівському та інших районах області, хоча й не так швидко, як би хотілося. Доводиться стикатись з інерцією на місцях, нерозумінням. Проте, Адзеленко вважає, що є перспективи реалізації програми. Про уроки самбо Олександр Васильович говорить як про потужний інструмент виховання та здоров’я школярів. Спорт загартовує людину, дисциплінує, вчить перемагати. Робить людину сильною, і саме такі сильні люди й потрібні як будівничі незалежної успішної держави.

- Окрім того, спорт працює на імідж держави на міжнародній арені, - говорить президент Федерації самбо Одещини, - душа кожної людини сповнюється гордістю за Вітчизну, коли на честь переможця за кордоном здіймається наш прапор і звучить наш гімн. Ось 31 вересня на чемпіонаті у російському Санкт- Петербургу виступатиме наш Василь Ломаченко. Я вболіватиму за нього. Хай в Росії звучить український гімн.

  Звичайно, нинішнім станом справ у країні депутат Адзеленко не задоволений. На його думку, є цілий лантух недоліків, які слід терміново виправляти. Він переконаний, створення робочих місць, виплата гідних зарплат і пенсій - все це не так складно вирішити, як здається. Потрібно не лише лише організувати управління на сучасних засадах, але й жити по-новому. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті