Не поспішаймо продавати землю

У четвер, 19 вересня відбулось пленарне засідання двадцять восьмої сесії сьомого скликання Любашівської райради. У роботі депутатського форуму взяли участь перший заступник голови обласної ради Вадим Шкарівський, депутати облради Анатолій Артеменко і Князь Хачатрян, голова РДА Віталій Лабуш, представники органів місцевого самоврядування та аграрії.

Одним з перших депутати заслухали інфор­мацію начальника відділку поліції Балтського ВП ГУНП України в Одеській області Олександра Мазуренка, який за­зна­чив, що показник роз­криття крадіжок становить 62 відсотки (по об­ласті — 28%), але є ще над чим працювати. Голова райради Сергій Паровик запевнив, що правоохоронців підтримує місцева влада, проте  не завадила б допомога і з боку обласної ради, й попросив  першого заступника голови облради Вадима Шкарівського посприяти з фінансуванням та кадровим забезпеченням поліціантів. На часі — відокремлення Люба­шівського підрозділу поліції у повноцінне відділення. 

Підтримали депутати звернення до пре­зидента України щодо захисту прав аграріїв та власників земельних ділянок, заборонивши продаж землі іноземцям. Аналогічне звер­нення з подачі Анатолія Арте­мен­ка  було раніше за­твер­джено й депутатами Оде­ської обласної ради. У п’ят­ницю сільгоспвиробники Люба­шівського, Ананьївського, Балт­ського, Савранського та Ширя­їв­ського районів під­три­мали Всеукраїнську мирну акцію аграріїв демонстрацією на трасі Одеса-Київ, в районі села Демидівка.  Депутати також затвердили районні програми розвитку тва­ринництва, захисту земель та лісів, містобудівного кадастру, боротьби з карантинними росли­нами, підтримали медицину, затвердили список присяжних суду тощо. 

— Проблеми, що хвилюють Любашівську громаду, характерні для багатьох районів Одещини. І приємно бачити, що депутатський корпус намагається їх успішно вирішувати, — сказав перший заступник голови облради Вадим Шкарівський. — З приводу зняття мораторію на продаж землі я розмовляв з власниками потужних агропідприємств, то і вони не зможуть конкурувати з іноземним капіталом. Розмовляв з тими, хто планує  заволодіти українською землею, вони сказали, що їм для обробітку полів потрібно буде 1-2 місцевих робітники. Розвиток соціальної інфраструктури села їх зовсім не цікавить. Тому сьогодні передчасно продавати землю людям, яких абсолютно не турбує доля української держави.  В межах свого візиту Вадим Шкарівський відвідав районну лікарню, де за кошти бюджетів усіх рівнів проводиться технічна модернізація установи та капітальний ремонт приміщень.   

На знімку: ділиться враженнями перший заступник голови облради Вадим Шкарівський.

Фото автора

Выпуск: 

Схожі статті