У рік змії – весело і не переїдаючи!

Останнім часом у різних кулінарних шоу часто вживається словосполучення «бюджетна страва». Тобто мова йде про реальну можливість заощадити, досить актуальну в повсякденному житті для багатьох родин. Напередодні Нового року питання – що і з чого готувати для святкового столу – стає, мабуть, найголовнішим.

Отже, скільки коштуватиме для родини із трьох чоловік салат «Олів'є», якщо постаратися знайти інгредієнти дешевші?

Враховуючи якість картоплі (у теплі вона починає «рости», буває підмороженою і зіпсованою зелениною, через що збільшується кількість відходів), беремо її з розрахунку 1 кг – 3 – 5 грн, 250 г ковбаси обійдеться приблизно в 12 – 15 грн, 4 яйця і майонез – по 5 грн, банка зеленого горошку – 7 грн, одне невелике яблуко – 1 грн, солоні огірки – 2 грн. Разом – приблизно 35 – 40 грн.

Дешевше обійдеться вінегрет. Буряк і морква для нього в торговельних мережах можна придбати по 2–2,5 грн за кг. Зелений горошок, солоні огірки… Готування страви обійдеться у гривень 15.

Півкілограма шинки – це 23 – 30 грн. Півкілограма сиру – 20 – 28 грн.

На гаряче можна запекти курку у фользі. Півторакілограмова тушка обійдеться в супермаркеті у 35 – 40 грн. Плюс уже згаданий майонез за 5 грн і спеції, які є під руками.

Не гірше вийдуть і крильця, запечені в духовці або під грилем. Їхня вартість варіюється від 20 до 23 грн за кг.

Риба тепер, на жаль, не поступається за ціною м'ясу. Кілограм нототенії коштує 28 – 34 грн, хека – 26 – 32 грн, судака – 30 – 35 грн. Трохи дешевша одеська кефаль – пеленгас. Вона коштує 15 – 25 грн. Півтора кілограми засмаженої, запеченої або поданої в томатному соусі риби стануть чудовою прикрасою новорічного столу.

На десерт цілком підійдуть рулетики й міні–рулетики, які продають у супермаркетах. Їхня вартість – 10 – 12 грн.

Цукерки краще купувати у фірмових крамницях, де їх вартість суттєво нижча через відсутність торговельної націнки.

Мандарини можна знайти за 10 грн, ківі – за 18 грн за кг.

Найдешевша пляшка шампан–ського (ну яка без нього зустріч Нового року!) коштує близько 30 грн. Коньяк – 40 грн. Літрова упаковка соку нашого консервного заводу – 9 – 11 грн.

Втім, якщо підійти до проблеми по–філософському, то не багатство святкового столу визначає життєвий настрій людей. А щирість і доброзичливість їхніх взаємин один до одного. Крім того, настає рік Змії. Вона, як відомо, істота дуже високоорганізована. У неї приголомшлива система травлення. Завдяки цьому змія ніколи не буває товстою. Тому якщо ви намірилися почати вести здоровий спосіб життя й схуднути, починайте просто з новорічної ночі, коли головним для вас стане ненажерливість, а веселощі та іскрометні розіграші!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті