Місія миру

У кожної людини на планеті є своя місія. У людства в цілому вона полягає в розвитку та підтримці миру і злагоди. Минуле століття стало певним прискорювачем прогресу цивілізації, але, разом з тим, принесло небачену за своїми масштабами руйнівну силу двох світових воєн, міжусобиць, міжрелігійної та міжнаціональної ворожнечі. Розвиток медицини, покликаний берегти людину, сусідить із величезними витратами на озброєння, спрямоване на позбавлення людини життя. Неймовірна розкіш найбільших міст та сильних світу цього вживається із принизливою бідністю незахищених верств населення. Доки наші дівчата під впливом розтлінної поп-культури, будуть вважати своїми «найкращими друзями діаманти», а юнаки прагнутимуть до володіння «чорним бумером», світ приречений на шлях духовної деградації. Цими та багатьма іншими проблемами були занепокоєні учасники міжнародного гуманістичного проекту «Місія миру», засновником якого є організація із 45-річною історією – Одеська обласна Рада миру.

Згуртувавши навколо себе однодумців з Українського Фонду культури, Національної спілки журналістів України, Україно-ізраїльського інституту Ліги культури та соціальної співдружності, представництва Росспівпраці в Україні, проект здобув симпатії одеситів та їхніх іноземних колег. Заснований на початку нинішньо­го року, проект був представлений у багатьох містах України та близького зарубіжжя, поєднавши сотні й тисячі небайдужих сердець, що люблять і створюють. «Місія миру» зібрала однодумців у стінах концертно-виставкової зали доброчинного фонду Володимира і Людмили Філіпчуків «Надія, Добро і Добробут» у межах щорічного культосвітнього фестивалю «Золота осінь миру».

Із привітальним словом до численних присутніх звернулася Тамара Панасівна Сазонова – засновниця і невтомна організаторка доброчинних фестивалів Ради миру. Потім каскадом фортепіанних звуків зала ніби здійнялася над твердю земною разом із чарівною музикою. Це почуття завжди відвідує слухачів, коли за роялем Євген Лукашов – віртуоз, аристократ духу. Мить – і на сцену виходить автор проекту, молодий представник Ради миру – Андрій Горчаков. Яскрава промова, що буяє актуальними фактами історії, цитатами та поетичними рядками викликала в залі злагоду та схвалення.

Про багатогранну 45-річну діяльність одеських миротвор­ців гостей ознайомив голова Одеської обласної Ради миру, Почесний громадянин Одеси та Одеської області, Герой України Володимир Станіславович Філіпчук. Нагадавши про перші роки становлення Одеського комітету захисту миру і про його творця Івана Петровича Гайдаєнка, Володимир Станіславович розповів про масштабну роботу, проведену в період незалежності України. Сотні фестивалів, концертів, конференцій, творчих зустрічей, пам’ятних вечорів, миротворчих та доброчинних акцій відбулися в Одесі, області, містах України та зарубіжжя за ці роки. Перший Президент України та голова Української Ради миру Леонід Макарович Кравчук заслужено назвав нашу організацію найкращою в українському миро­творчому русі. Лідерство одеських миротворців досягнуто славними справами на добро міста, регіону та усієї Батьківщини.

Інформаційна частина програми змінилася урочистою. Під звуки фанфар Раду миру в особі його керівника привітали з ювілеєм та подякували за плідну співпрацю: Консул Російської Федерації, керівник Росспівпраці в Одесі Юрій Юрійович Діденко; ректор Україно-ізраїльського інституту Ліги культури та соціальної співдружності, голова Одеського комітету Пакту культури і миру ім. М.К. Рериха Олена Григорівна Петренко; голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Анатолійович Работін; директор Одеського Палацу дитячої та юнацької творчості Лариса Олександрівна Стрельцова; заступник голови Одеського відділення Українського Фонду культури Тарас Іванович Максим’юк; заслужений художник України Микола Миколайович Прокопенко та лауреати літературних премій, члени Ради миру Світлана Павлівна Лукіна і Олена Яківна Куклова.

За великий внесок у відродження православної духовності, спорудження унікального храму в традиціях давньоруського дерев’яного зодчества та доброчинну діяльність, спрямовану на лікування хворих дітей Володимиру Станіславовичу Філіпчуку та його дружині Людмилі Олексіївні було вручено високу нагороду Росспівпраці – орден Святих благовірних Петра і Февронії Муромських – небесних заступників родини та шлюбу. До привітальної промови Консула РФ приєднався М.М. Прокопенко, подарувавши родині доброчинців авторську картину.

За багаторічну громадську культ­освітню діяльність Володимиру Філіпчуку було присвоєно звання почесного професора Україно-ізраїльського інституту Ліги культури та соціальної співдружності із врученням відповідного Диплома і Прапора миру Миколи Рериха.

– Хай цей Прапор веде Вас до нових вершин та подвигів в ім’я миру на Землі, – сказала при врученні О.П. Петренко.

«Якщо ти хочеш, щоб світ змінився, зміни спочатку себе»,– сказав колисьМахатма Ганді. «Місія миру» кличе усіх нас до зміни негативної реальності та єднання навколо духовних цінностей людства. Щасливої дороги до світлих та радісних обріїв!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті