Ціна великого спорту

Нині в сільській місцевості не так вже й багато закладів, які гарантовано привели б дитину до справжнього зіркового життя. Проте діє ряд гуртків при навчальних закладах і установах культури, в Будинку дитячої та юнацької творчості, музичній і спортивній школах, де можна хоча б виявити здібності малечі до того чи іншого виду спорту або творчості. І, як показує практика, деколи діти не полишають улюблених занять співом, музикою, образотворчим мистецтвом – вступають до вищих навчальних закладів і пов’язують своє життя зі світом прекрасного.

Дещо інша ситуація зі спортивною кар’єрою. Особливу популярність серед хлопців має футбол. Займаючись у місцевій дитячо-юнацькій школі і демонструючи гарні особисті результати в різних змаганнях, деякі підлітки не зупиняються на досягнутому та стають частиною великої юнацької родини «Чорноморець» та інших відомих клубів. Щоправда тут, як і в багатьох інших видах спорту і мистецтва, вже не обійтися без активної фінансової підтримки батьків майбутньої зірки. 

Майже сім років тому в Захарівці почав діяти молодіжно-спортивний клуб «Самсон», який готує хлопців та дівчат до змагань із бойового самбо, рукопашного бою та інших видів єдиноборств. Для багатьох підлітків сьогодні це найбільш реальний шанс стати зіркою світового масштабу. І це сказано без перебільшення. Адже після кількох років тренувань чимало хлопців досягали надзвичайно високих вершин у спорті, успішно долаючи чемпіонати області, України, Європи та Світу. 

Звісно, таких результатів домагаються не всі, а лише найбільш цілеспрямовані, сильні та ретельно підготовлені спортсмени. Це дуже велика праця тренера Віталія Чебана і кожного окремо взятого бійця, який хоче досягти найвищих успіхів. Не всі здатні пройти цей великий шлях. Окрім невдач і поразок, які трапляються під час змагань різних рівнів, велике значення має наявність фінансових можливостей у батьків для оплати поїздок, страховок і участі у турнірах. 

Найдешевшими для сімейного бюджету родини спортсмена є обласні змагання – вони вимірюються кількома сотнями гривень. Успішно подолавши цей відбір, боєць готується до поєдинків за титул Чемпіона України у своїй віковій та ваговій категорії. Тут вже треба бути готовим до грошових витрат близько двох тисяч гривень. А участь у турнірах європейського та світового рівня вимірюється сотнями і сотнями доларів – сюди входить вартість перельоту до країни, в якій проводиться змагання, проживання в готелі і т.ін. Ось тут деякі родини й «здуваються», відмовляючись від участі перспективного спортсмена в боях такого високого рівня. Адже не кожен має в шухляді зайву валюту для оплати таких поєдинків. 

Кілька років тому жителі Захарівського району всім миром збирали гроші для поїздки свого земляка на Чемпіонат Європи. І, завдяки фінансовій підтримці депутата, хлопець таки зміг поїхати на двобій. Але такі приклади – швидше викняток, ніж правило. Зазвичай проблеми з грошима вирішує родина спортсмена, тренер, який бачить в ньому потенціал, а іноді – й Федерація відповідного спрямування.

Привівши маленького сина чи доньку на тренування до «Самсона», більшість батьків поки що не замислюються над шаленими витратами, які доведеться нести згодом. І правильно роблять. Бо заняття з Віталієм Чебаном дають набагато більше у формуванні фізично і психологічно здорової особистості. Для багатьох хлопців і дівчат Віталій Федорович стає справжнім кумиром та прикладом для наслідування. Молодий, амбіційний, правильно вихований батьками, він вкладає у маленьких самсонівців лише найкращі цінності. І нехай не всі його вихованці досягають вершин у спорті, проте багато дітей, завдяки своєму тренеру, відмовляються від шкідливих звичок, стають більш впевненими у собі, мають чудові фізичні дані, шанують своїх батьків і набувають таку важливу в наш час рису характеру як людяність. Саме заради цього варто привести свою дитину в «Самсон» і бути вдячним Віталію Чебану за життєві і спортивні успіхи сина чи доньки.

На знімку: Віталій Чебан (у центрі) зі своїми вихованцями

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті