Ошукані городяни обживають села

  У сільській місцевості земельне рейдерство більш поширене, ніж житлове. Здебільшого  нахабніють колишні жадібні і поки що безкарні чиновники з районних управлінь держгеокадастру, котрі знають, у кого яка земельна ділянка «погано» лежить. Але це - інша тема для розмови.

За інформацією поліцейських, на сьогоднішній день в Любашівському районі не зафіксовано жодного зазіхання квартирних аферистів на чуже житло. Лише  інколи трапляються життєві ситуації, коли дорослі діти намагаються вигнати своїх стареньких батьків з нажитого місця. Кілька років тому в Миколаївському районі чув, як бабуся скаржилася на рідну доньку, яка хотіла привласнити батьківську хату. 

Щоправда, в селах дедалі частіше можна уздріти ошуканих жертв квартирних аферистів. Обдурених городян, позбавивши квартир, злочинці вивозять (добре, що не убивають) у сільську глибинку. В селі їм за безцінь купують стару хату без зручностей і, фактично, кидають напризволяще, бо таким людям важко пристосуватися до патріархальних умов проживання. Доходили чутки, що у селі Долинське Ананьївського району мешкають кілька колишніх одеситів. Сусіди, бачачи їхню безпорадність, намагаються  навчити їх премудростей сільського життя. Найперше, це як розпалити пічку і не спалити оселю. 

У Любашівці кілька років проживають нащадки відомого українського академіка, який водив дружбу з родиною академіків Патонів та іншими українськими вченими радянської доби. Жінка «заглядає» в чарчину. Раніше мешкала у гарній київській квартирі, але поступово розпродала найцінніше добро. Потрапивши у тенета аферистів, опинилася у Любашівці. Хатину має непогану, але трішки занедбану. Із залишків колишньої розкоші —  якісь дешеві сувеніри, невелика бібліотека і сімейні фото, що нагадують безпорадній жінці про безтурботне столичне дитинства та юність. На розпитування, як таке з нею сталося, реагує з роздратуванням.

Власна домівка у багатьох людей асоціюється з безпекою, затишком та комфортом. Як мовиться, мій дім — моя фортеця. Та, на превеликий жаль, такі твердині легко втратити, бо квартирні аферисти нікуди не поділися. Сьогодні їхніми жертвами найчастіше стають самотні люди, пенсіонери, інваліди, алко- та наркозалежні або ж ті, хто залишив свою домівку без нагляду на довгий період. Відібрати квартиру у таких людей зловмисникам найлегше. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті