Про право на пенсію за особливі заслуги

Прохання ветерана виконали

Інвалід війни ІІ групи М.І. Корч із м. Южне у своєму листі до редакції «Одеських вістей» скаржився на погану якість протеза, котрий рік назад був для нього виготовлений Одеським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Скаргу ветерана було направлено до ОКЕПОП, і відповідь не змусила себе довго чекати. Ось що було повідомлено редакції:

«Інваліду Великої Вітчизняної війни Миколі Івановичу Корчу було запропоновано по телефону доставити його нашим транспортом на ОКЕПОП для усунення виявлених недоліків протеза. За взаємною згодою він прибув на підприємство 20 квітня ц.р. Ситуація була проаналізована разом з начальником протезної дільниці Г.Л. Педан.

На прохання інваліда виконано ремонт раніше виданого протеза вдома 29 квітня ц.р.

О.С. Клименко,

директор ОКЕПОП».

Про право на пенсію за особливі заслуги

«Звернутися до газети змусила ситуація з моєю пенсією за особливі заслуги, - пише Г.С. Осадча із села Кричунового Любашівського району. – Вже більше року минуло, а нічого не чути про цю пенсію, хоча я і подавала документи.

І друге запитання: які пільги я маю як ветеран праці (сорок років пропрацювала у колгоспі)? У сільраді мені сказали, що ніяких пільг не передбачено, чи так це?».

На перше запитання нашої читачки відповіло Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області:

«Закон України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» передбачає встановлення таких пенсій громадянам країни, які мають видатні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров'я, фізкультури і спорту тощо. Пенсії за особливі заслуги перед Україною призначаються Комісією щодо їх установлення відповідно до клопотання райдержадміністрації за місцем проживання громадянина з дня його звертання з усіма необхідними документами.

За даними управління Пенсійного фонду у Любашівському районі та районного управління праці і соціального захисту населення Ваша заява про установлення пенсії за особливі заслуги не зареєстрована. Вам слід звернутися до управління Пенсійного фонду свого району із заявою, до якої потрібно додати такі документи: копію паспорта; копії документів, що підтверджують особливі заслуги перед Україною; копії документів, що підтверджують виробничий стаж; у випадку інвалідності – копію довідки МСЕК; довідку про розмір і вид одержуваної пенсії”.

А.Г. Соловйов,

начальник Головного управління».

На друге запитання читачки відповіло Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації:

«Перерахування пільг, які надаються ветеранам праці, приведено у статті 7 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Серед них, зокрема:

- першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування із застосуванням дорогоцінних металів);

- переважне право на санаторно-курортне лікування, а також на компенсацію вартості самостійного такого лікування у порядку та розмірах, визначених Кабміном;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних фахівців, а також першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах;

- переважне право на забезпечення житлоплощею осіб, які мають потребу у поліпшенні житлових умов, і на відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва житла, садівництва та городництва, першочерговий ремонт житлових будинків і квартир, забезпечення паливом;

- першочергове одержання позики на індивідуальне (кооперативне) житлове будівництво з погашенням його протягом 10 років, починаючи з п'ятого року після закінчення спорудження, а також першочергове одержання

позики для будівництва або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок;

- переважне право на вступ у садівничі товариства, кооперативи з будівництва та експлуатації колективних гаражів;

переважне право на встановлення домашніх телефонів;

- звільнення від плати за землю і сплати земельного податку;

- безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автотранспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним, водним транспортом приміського сполучення й автобусами приміського сполучення в межах області за місцем проживання”.

С.Ф. Лавренко,

заступник начальника

Головного управління.

У чому причина затримки?

«Торік була прийнята постанова уряду про те, що Ощадбанк повинен виплачувати 150 гривень на поховання померлих по його ощадній книжці. Цього року ці виплати не виконуються. Чому?

Раніше прийнята постанова скасована?”

Микола Скрипкін

м.Одеса.

На запитання нашого читача відповідає начальник відділу Одеського обласного управління Ощадбанку України Т.С.Сидорчук:

- Ніхто нічого не скасовував, але, справді, у нинішньому році поки що ці виплати не виконуються. Справа у тому, що перелік груп вкладників і черговість виплат проіндексованих грошових заощаджень громадян установлюється Кабінетом Міністрів України щорічно. Порядок виплати компенсацій щодо грошових заощаджень громадян у 2005 році буде визначено відповідною постановою Кабміну, що поки ще не прийнята. Попередня така постанова (ще раз підкреслю: вона приймається щороку) діяла до 1 січня ц.р. Хочу заспокоїти читача: ми очікуємо цей документ, і всі належні у поточному році виплати відповідно до нього буде зроблено.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті