Фестивалі не гаснуть «Сергіївські зорі»

Шостий рік поспіль на початку літа гостинний курорт Сергіївка Білгород-Дністровського району приймає юні таланти - співаків, танцюристів, музикантів з регіонів України, Росії, Білорусі, Молдови, Польщі на міжнародному молодіжному фестивалі мистецтв «Сергіївські зорі». За останній час це невеличке барвисте селище стало загальновизнаним центром фестивального руху на півдні області. У 2005 році ММФМ «Сергіївські зорі», який традиційно проходить за підтримки курортного об'єднання «Сонячний берег», одержав патронат Міністерства культури й мистецтв України.

Величезну увагу організації й проведенню фестивалю приділяє Сергіївський селищний голова Олександр Юрійович Шелестенко. Розвиваючи співпрацю громадськості, представників адміністрації, бізнесменів та творчих людей, він шукає шляхи й способи для розширення можливостей поліпшення умов життя населення селища.

Однак, що стосується безпосередньо фестивалю, то тут перша скрипка справедливо належить директорові ММФМ «Сергіївські зорі», художньому керівникові народного ансамблю танцю «Водограй» Андрію Анатолійовичу Яцеленку. Масштабне сценічне дійство, організоване вперше у 2000 році за подвижництва однієї людини – Андрія Яцеленка, вже кілька років дарує Сергіївці запалюючий імпульс молодості й потужну життєву енергію. Як ніхто інший, директор ММФМ вміє переконати багатьох людей у необхідності організації подібної діяльності. Сьогодні поруч із Андрієм Яцеленком багато помічників, енергійних та захоплених людей, серед яких – режисер фестивалю Юрій Миколайович Панченко.

Рік у рік Андрій Яцеленко як гостей та журі «Сергіївських зір» запрошує своїх друзів і однокурсників з Одеси, Києва й Москви. Яскраві, барвисті шоу щорічно збирають сотні учасників та тисячі глядачів. На нинішньому фестивалі журі очолив «ветеран» фестивалю, заслужений артист України Лері Вінн. До його складу увійшли заслужений журналіст України, письменник, головний редактор «Одеських вістей» Іван Нєнов, заслужена артистка Молдови Олена Тер, представник Англійського інституту хореографії в Україні Станіслав Свердлов, продюсер, директор одеської студії «Фортуна» Вадим Міхневич, київ¬ський гітарист-віртуоз Сергій Шматок, одеський співак Валентин Куба.

Кожного року фестиваль дає старт для майбутніх зірок. Серед них – білгород-дністровський співак Денис Болдишев, який завоював гран-прі на Третьому міжнародному фестивалі «Сергі¬ївські зорі» у 2003 році. Вже через два роки Денис разом із Тіною Кароль (учасницею нинішнього світового пісенного конкурсу «Інтербачення-2006») представляв Україну в Литві, ставши одним із переможців на конкурсі молодих виконавців «Нова хвиля-2005» у Юрмалі.

Триденна танцювально-музично-пісенна феєрія нинішнього року традиційно взяла свій початок від адміністративного центру – Сергіїв¬ської селищної ради. Взяти участь у фестивалі прибули виконавці з різних куточків України, Білорусі, Молдови. Урочистий хід пройшов до центральної сцени фестивалю, встановленій у готелі «Плай». Тут, власне, й відбулося представлення учасників фестивалю, урочисте відкриття із привітанням та концертом відомих одеських вокалістів й ансамблів під назвою «Одеса вітає фестиваль». Ведучою на святі була Ірина Токарчук, акторка Одеського російського драмтеатру, ведуча акторка Будинку клоунів, комік-трупи «Маски-шоу» та «Джентельмен-Шоу».

Серед почесних гостей фестивалю знайомі одеські імена – співак і композитор Руслан Запорозький, співак Валентин Куба, співачка Шахсанем, шоу-група «Жовтогарячий настрій», ансамбль танцю «Ритм & Блюз». З Києва на фестиваль прибули співак Іштван та заслужений артист України Лері Вінн. Увінчалося свято в неділю з настанням сутінків грандіозним гала-концертом за участю фіналістів фестивалю. Традиційно під час символічного прощання прозвучали слова гімну Сергіївського фестивалю, написані шість років тому:

«Сергеевские зори» горят над Черным морем,

«Сергеевские зори» – пришел веселья час,

«Сергеевские зори» и песни на просторе,

«Сергеевские зори» объединяют нас!

Число учасників фестивалю, який набирає обертів, незмінно зростає. Про це красномовно свідчить число виданих при нагородженні дипломів – їх 117. Усього в різних вікових групах і номінаціях «хореографічні колективи», «хореографія – солісти», «естрадний вокал», «академічний вокал», «вокальні ансамблі», «інструментальний жанр», «театральний жанр», «шоу-програми» – нараховується 23 лауреати й 60 дипломантів. За підсумками журі переможцям-конкурсантам у різних жанрах вручено 10 дипломів першого ступеня, 11 дипломів другого ступеня, 12 дипломів третьо¬го ступеня. Гран-прі міжнародного молодіжного фестивалю «Сергіївські зорі-2006» року завоювала солістка Наталя Сакун з міста Мозир, Білорусь.

Говорячи про значення, яке фестивальний рух має в цьому регіоні, селищний голова Олександр Шелестенко відзначив:

– В успіхах фестивалю ми вбачаємо міцну основу для майбутніх досягнень селища.

Фестивальний рух дозволив представляти Сергіївку на міжнародному рівні. Тому люди, які хоч одного разу приїжджали сюди з різних куточків, повертаються до нас знову, але вже й для відпочинку, що сприяє й благоустрою, створенню нових робочих місць. Поступово вдосконалюється інфраструктура Сергіївки, і безповоротно відступають часи, коли великі санаторії працювали тільки по два місяці на рік, а деякі, через відсутність завантаження, взагалі не мали можливості відкритися.

Ми раді приймати гостей на сергіївській землі, у чудовому куточку Чорноморського узбережжя із унікальними бальнеологічним умовами для відпочинку й лікування. Керівництвом Сергіївки взято твердий курс на подальший розвиток курорту, відродження його авторитету й колишньої слави. Мине небагато часу, й наше невеличке селище перетвориться у міжнародний оздоровчий центр. Ми в це не тільки віримо, але й точно знаємо, що все відбудеться саме так!

Выпуск: 

Схожі статті