Блондинкам теж щастить

– Наш президент – блондинка! – впевнено пролунало прямо на сходах міської Думи. – А що, вибори вже відбулися, ніби ще не час? – вклинився у розмову парламентаріїв скептичний голос.

Так-так, це зовсім не астрологічний прогноз на майбутнє, а справжня реальність: голосування позаду, є кворум у парламенті, кандидати-суперники шоковані, а новообраний гарант республіки з посмішкою роздає автографи. Тільки республіка ця – студентська, і її керівником на цей рік стала 18-річна Ірина Тищенко, третьокурсниця Одеського державного економічного університету.

Про те, з якими труднощами проходила триденна виборча кампанія, захлинаючись розповідали одеські учасники всеукраїнського фестивалю "Студреспубліка-2009", які прямо з корабля потрапили на коронаційний бал, який на сходах міськради провело управління молодіжної і сімейної політики. Його керівник Андрій Юсов галантно підніс переможниці букет заввишки на її зріст, вручив їй символ влади – булаву, щоб легше було давати настанови непіддатливим підлеглим, і пообіцяв, що управління стане секретаріатом керівника студдержави, не вставлятиме палиці в колеса, а всіляко сприятиме в усіх починаннях.

– Потрібно було бути не тільки активними, але й мислячими, – ось запорука будь-якої перемоги, – ділиться досвідом подолання перешкод на марші до головного крісла Іра.

Вона розповіла, що ось уже 11-й рік поспіль у Криму, під Євпаторією, у серпні виростає наметова студентська держава, у якої є свій прапор, гімн, закони і навіть своя безінфляційна валюта. У цьому році наплив "безвусих" політиків побив усі рекорди – з'їхалося близько 1000 молодих людей з усіх кінців країни. Наше місто репрезентувала команда з 50 добірних бійців за демократію.

– Мої хлопці і дівчата прямо увіпхнули мене у президенти, – сміється Ірина. – І якби існував приз за кращий командний дух, його, безперечно, заробили б наші одесити. Іноді, коли я ходила по студреспубліці зі своєї тільняшковою свитою, мені навіть здавалося, що мене звуть уже не Іра, а Одеса.

– Що ж, висока посада накладає і високу відповідальність, – піддрочую я.

– А головне – вміння виконувати свої обіцянки, – без запинки парирує Іра.

І вже з тим виразом серйозності, яка потрібна на даний час, оголошує, що перша її місія на новій посаді – провести збір студентського парламенту у нашому місті, щоб разом помізкувати, що реально можна зробити для молодих уже зараз.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті