Рік в'язниці за круту лайку

Нецензурні вислови стали, на жаль, ледве чи не нормою в нашому побуті. Їх можна почути де завгодно – на вулиці, у транспорті, на трамвайній зупинці, у школі серед учнів. Мимоволі думаєш: "І це рівень культури, до якого ми дісталися у ХХІ столітті?"

Якщо я чую круту лайку, завжди згадую випадок, що стався у післявоєнні роки, коли я служив на аеродромі Дальгоф у Німеччині.

Я жив в одній компанії зі старшим лейтенантом Федором Васильченком. Одного разу він був дуже сердитий і лаяв геть усе брудними словами. У цей час увійшла симпатична молода німкеня Гертруда, яка прибирала нашу кімнату. Довелося зробити Федору зауваження, недобре висловлюватися у присутності дівчини! Федір виправдовувався – однаково вона нічого не розуміє!

Незабаром вона знову почала прибирати і, побачивши безлад, раптом по-російському вигукнула: – Ах, твою мать!

Ми з Федором розсміялися, а дівчина здивовано дивилася на нас.

– Гертрудо, ти хоч розумієш, що означають ці слова? – Ні...

Довелося перекласти німецькою. Більше вона у нас не з'являлася.

Жахливо чути лайку з вуст дівчат, жінок.

До війни, при Сталіні, за вживання нецензурних висловів у громадських місцях можна було «заробити» рік в'язниці. А сьогодні у нас – демократія. Багато хто сприймає її, як уседозволеність. Але, справді, стає ніяково і соромно за тих, хто псує чудові російську і українську мови мерзенними словами. Напевно, потрібен закон, який би захищав чистоту і культуру нашого мовлення, а за "вживання" крутої лайки суворо карав!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті