«Свято, що завжди зі мною»

Повернулися до Одеси щасливі учасники VІІІ Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно і телебачення "Веселка" та Всеукраїнського конкурсу юних фотолюбителів. Ці захоплюючі, яскраві заходи провадилися Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром позашкільної роботи та Кременчуцькою станцією юних техніків. У складі делегації Одеської області були призери обласного заочного фотоконкурсу і обласного конкурсу відеофільмів: Настя Майстренко, Лілія Троценко та Ганна Цвяткова.

Як же проходило свято? Своїми враженнями ділиться Ганна Цвяткова, вихованка гуртка "Юний журналіст" Будинку дитячої та юнацької творчості, м. Теплодар:

– У нашому гуртку ми навчаємося писати статті, навіть випускаємо свій альманах під назвою "Калейдоскоп". Беремо участь у створенні телепередач, які демонструються по місцевому телебаченню. А наш керівник Ганна Мартиненко зовсім справедливо вважає, що журналістика нерозривно пов'язана із фотографією, тому що правильно та вчасно знятий матеріал дуже добре передає суть газетного або журнального матеріалу. Саме тому багато часу в гуртку ми приділяємо мистецтву фотозйомки. На фотоконкурс привезли домашнє завдання – чотири фотографії, і одна з них у номінації "Експеримент" посіла на конкурсі почесне перше місце. У таборі ми взяли участь у бліц-фотоконкурсі, і роботу було відзначено Дипломом. Для юних фотографів було проведено кілька майстер-класів заступником головного редактора журналу "Photographer", головою журі конкурсу, а також фотохудожниками, членами Національної спілки фотохудожників України. Я не тільки відпочила, але й багато чому навчилася на цьому цікавому, дуже необхідному заході для учнів, які захоплюються фотографією. Хочу ще додати, що жили ми за містом, у спортивно-оздоровчому таборі, який розташований у мальовничій місцевості Полтавщини, на березі річки Псьол. А всього на фестиваль та конкурс з'їхалося близько 130 учасників.

Настя Майстренко, вихованка студії "Єралашка" Центру дитячої та юнацької творчості Київського району Одеси, додає:

– На Всеукраїнський конкурс відеофільмів було репрезентовано 60 робіт, знятих у 19-ти дитячих студіях та гуртках. Наша область репрезентувала кілька анімаційних фільмів Татарбунарського будинку дитячої творчості, документальний фільм Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, а також два ігрові фільми нашої студії "Єралашка". Наш фільм "Футбол" став дипломантом фестивалю, а документальний фільм "Одеські гроші" – лауреатом. Головою журі Всеукраїнського фестивалю "Веселка" був М.П. Ткачук – кінорежисер, лауреат Шевченківської премії. У таборі ми подружилися із багатьма дітьми з інших областей України, із задоволенням ділилися один з одним своїм, ще невеличким, досвідом роботи, брали участь у вікторинах, дискотеках, їздили на екскурсії. І, звичайно ж, були майстер-класи. Під час фестивалю учасниками провадилися зйомки та монтаж безпосередньо у таборі невеличких чарівних фільмів, при демонстрації яких зал "ревів" від захвату та несамовито аплодував... Ми чудово провели час, а наші керівники збагатилися практичним досвідом проведення не лише подібних заходів, але й занять у своїх гуртках та студіях. Фестиваль – це свято, що завжди зі мною.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті