Затишно, як вдома

Але виставка дитячих робіт – це лише «фасад» дошкільного виховання. Як живеться малятам у Кілії? Що було зроблено для них у нинішній рік дитячої творчості? Про це ми попросили розповісти завідувачів двох дитячих садків – великої типової «Ромашки» і маленької «Берізки».

– Наш садок займає стару будівлю часів ще румунської побудови, сорокових років минулого сторіччя, – розповідає Любов Петрівна Кирнова, яка очолює колектив «Берізки» уже 25 років. – Садок малокомплектний, вміщуються всього три групи, але користується великим попитом, оскільки розташований в центрі міста. Багатьом батькам подобається те, що ми зберегли грубне опалення, у нас затишно, як вдома. Торік у дитячому садку замінили всі вікна і двері: у нас і раніше було комфортно, але зараз стало ще тепліше. Також міськрада придбала для наших кухарів потужні електром’ясорубку і духовку, оновила посуд. Куплено новий комплект постільної білизни. Ми не стоїмо на місці, щороку щось робиться, і це вселяє впевненість у тому, що поступово, одна за другою, усі проблеми будуть розв’язані. Так, нам хотілося б постелити новий асфальт у дворі, замінити підлоги, придбати комп’ютер. Але, як кажуть, Москва не одразу будувалася. Нам завжди приємна увага міської влади: на День захисту дітей дарують м’ячі, велосипеди, на День учителя – мер обов’язково приходить із букетом квітів. Велику увагу дитячим садкам приділяє районний відділ освіти, який очолює Сергій Мергут: з нас дуже вимагають, працюється важко, але ж і результати тішать. Запорука успіхів – стабільний колектив педагогів, багато з них працюють в «Берізці» чверть століття й більше. Це вихователі Оксана Володимирівна Балцату, Ніна Андріївна Соколова, зав­госп Тетяна Миколаївна Калугіна. Є в нашому колективі й молоді педагоги. 

Є про що розповісти і завідувачці дитячого садка «Ромашка» Наталі Георгіївні Мусафір:

– Наш садок побудований за типовим проектом і розрахований на 12 груп, однак у дев’яностих роках, коли повсюдно йшли скорочення дошкільних закладів, з них залишилася лише половина. Сьогодні виникла гостра необхідність розширювати садки, і поступово це робиться. За останні два роки в «Ромашці» відкрили дві нові групи, цього року – ще одну. Народний депутат України Віталій Барвіненко допоміг придбати комплект нових меблів і постільної білизни, причому це – не перша його добра справа для садка. Дуже важливо те, що міськрада подбала про температурний режим: в «Ромашці» реконструйовано котельню, протягом двох останніх років установлено нові котли, замінено радіатори. Також мерія придбала для нас нові холодильник і пральну машину. Підбиваючи підсумок, хочу сказати, що нинішнього року ми відчули особливу турботу. Зі свого боку педколектив робить усе для того, щоб садок був конкурентоспроможним – громадська думка батьків для нас дуже важлива. У нас чудовий методкабінет, корифеям педагогіки дуже цікаво працювати з молодими колегами – вони творчі, ініціативні, комунікабельні. 

Щороку, у перших числах вересня, у нас проходить огляд груп перед початком навчального року. Вихователі завжди придумують нове оформлення, батьки допомагають із ремонтом меблів і в інших роботах – усі зацікавлені в тому, щоб створити найкращі умови для розвитку дітей. 

Підбиваючи підсумок сказаному, заступник міського голови Юрій Пилипович Ніколенко відзначив, що в Кілії дошкільною освітою охоплено 530 дітей, черга до садків становить 150 чоловік, а отже, ще є над чим працювати. 

– Щоб виконати завдання, поставлене Президентом України, – охопити дошкільною освітою 75 відсотків малят – нові дитсадки в нашому місті будувати не треба, ми повинні ввести до ладу ті групи, які були, – говорить Юрій Пилипович. – Але ремонт – це півсправи, потрібно закладати додаткове фінансування на утримання персоналу, харчування, комунальні послуги. На сьогоднішній день на дошкільні заклади спрямовується понад половина міського бюджету, як кажуть, усе найкраще – дітям. Ми раді тому, що цього року, крім утримання дитячих садків, нам вдалося відремонтувати порожні приміщення міського гуртожитку, де відкрито ще один центр дитячої творчості – із гуртками за інтересами. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті