«У мене все добре, мамо!»

Олексій Кочетов – старший сержант 30-ї окремої гвардійської Рівненської Новоград-Волинської орденів Червоного Прапора та Суворова механізованої бригади – нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня за проявлені героїзм і мужність під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Як розповідає Шляхівський сільський голова Володимир Дем’янович Шпарута, хлопець ріс на очах у всього села, нічим не відрізнявся від однолітків. Скромний, працьовитий, завжди дуже дбайливо ставився до своєї матері. Можливо, тому ні мама Тетяна Кочетова, ні хтось інший у селі не знали, що Олексій на передовій. А у коротких телефонних розмовах жінка майже щоразу чула: «У мене все добре, мамо».

Багато років тому велика сім’я Кочетових переїхала з Кустанайського краю до Балтського району. Тетяна Кочетова сама виховувала чотирьох дітей. Після строкової служби Олексій залишився в армії. Служба проходила в Києві, потім на Житомирщині. Йому доводилося виконувати миротворчу місію за кордоном. А після анексії Криму Олексій Кочетов у складі окремого підрозділу забезпечував коридор для виходу українських військових частин. Коли ж розпочалися бойові дії на сході країни, він попросив переведення до Луганської області, де вже служили його колеги. 

– Початок служби на сході був не з простих. Доводилося купувати за свій рахунок пальне, щоб провести навчання на полігоні. Інколи готували їжу на багатті. Питна вода взагалі була дорогоцінним подарунком. Але дуже допомагало місцеве населення, завдяки йому вистояли, – розповів Олексій Кочетов.

Воїни ділили один бронежилет на шістьох. Він діставався кожному по черзі. Саме в той день, коли Олексій був на чергуванні, напав ворог. Жилет, який дістався воїну, врятував йому життя. Уже у шпиталі О. Кочетов опритомнів. Лікарі видалили осколок снаряда з лівого плеча. А після операції солдата відправили додому у короткочасну відпустку. 

Сьогодні старший сержант Олексій Кочетов – на передовій. І знову лунає у слухавці: «У мене все добре, мамо»!

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті