З козацьким гартом і лицарським духом

«Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл – Джура», – зазначено у положенні Міністерства освіти України від 

25 грудня 2003 року, – це системна форма позакласної роботи з військово-патріотичного і морально-етичного виховання учнівської молоді, важливий засіб формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи».

Справді, для навчання та виховання молодого покоління кращого способу, ніж гра, не віднайти. Сама назва «Сокіл – Джура» тісно пов'язана з історією України: джурами називали юних вихованців-козачат, які були зброєносцями досвідчених козаків. Виховували їх суворо, часто влаштовуючи випробування морального і фізичного плану. Тож проявити свої здібності під час гри – заняття цікаве і захоплююче.

Спочатку за рішенням уряду було заплановано проводити ці змагання раз на три роки. Але влаштована перерва не пішла на користь – молодь забувала про гру, переставала готуватися до неї. Тому торік було ухвалено рішення про щорічне проведення заходу.

Структура гри досить проста: спочатку проходять змагання безпосередньо в учбових закладах (школах, гімназіях, ліцеях, коледжах, професійно-технічних училищах). За їхніми результатами найкраща команда вирушає на районний (перший) етап. Далі – на другий (обласний). І, зрештою, – на третій, який передбачає участь у фіналі (всеукраїнський рівень). Існує також градація учасників за віковими категоріями: 7-10 років – козачки, 11-15 – молодші козаки, 15-18 – молоді козаки. Усі вони у плині гри демонструють чудову фізичну і теоретичну підготовку, долаючи смугу перешкод, проявляючи вміння орієнтуватися на місцевості, подаючи першу медичну допомогу, успішно проходячи низку тестів з історії України та її традицій. 

У середу, 13 травня, на території Одеської військової академії відбулося урочисте відкриття другого обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл – Джура». Привітати найкращі команди Одещини прийшли керівники обласної ради та обласної державної адміністрації. Звертаючись до учасників і організаторів гри, голова облради Михайло Шмушкович зазначив:

– Ми живемо у страшні часи, коли патріоти країни гинуть на сході, проливаючи свою кров не лише задля захисту суверенітету держави, а й заради збереження спокою в нашій Одеській області. І усвідомлюємо всю важливість подібних військово-патріотичних заходів. Ми як ніколи розуміємо, що кожна гривня, витрачена з державного бюджету чи приватних джерел на подібні заходи, повертається сторазово, або й більше.

Обласний етап гри проходив 13-15 травня на базі Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти і виховання. В ролі інструкторів для соколят виступали курсанти Військової академії, з яких чимало хто брав участь в антитерористичній операції на сході країни.

А в серпні найкращі козаки регіону візьмуть участь у всеукраїнському етапі гри «Джура-2015: Гетьманська Україна». З-поміж іншого, протягом 11 днів усі вони  пройдуть славетними козацькими шляхами за маршрутом: села Таранське – Шаповалівка – Пустовійтівка – міста Ромни – Гадяч – село Вакуленці – місто Полтава. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті