«Каторжани з дитинства» дають концерти

Ренійські скрипалі підготували для жителів міста чотири концерти, три з яких – сольні. 

– За останні п’ять років у Ре­ній­ській дитячій школі мистецтв скрипалів стало удвічі більше, – говорить викладачка Олена Іванівна Ялома. – Це дало мені змогу створити ансамбль скрипалів «Мрія», причім у трьох вікових групах – старша, середня й малята. Колектив уже одержав звання народного. Тішить те, що почали приводити дітей з чотирирічного віку, і це не батьківські амбіції. Наприклад, торік чотирирічний Марко Шмолянський заявив: «Мамо, я буду скрипалем!».

Минув навчальний рік – Марик і його одноліток Єгор Малинников уже взяли участь у звітному концерті.

Звичайно, працювати з дошколятами непросто, для них скрипка – це іграшка, але при заняттях з раннього віку, стверджує досвідчений педагог, зростають шанси домогтися ліпших результатів. 

– Цього року вперше три учениці старших класів Ольга Павленко, Інна Мунтян і Ганна Тимошевська виступають зі своїми сольними концертами – рівень виконавської майстерності цих дівчаток уже дозволяє робити таку серйозну заявку про себе, – повідомила О. Ялома. – Хочу сказати, що минулий навчальний рік був для нас досить плідним: в обласному конкурсі скрипкових ансамблів ренійська «Мрія» посіла третє місце. У нашому репертуарі – твори Генделя, Баха й багатьох інших класиків. Наше головне завдання – пропагувати справжню музику. 

Нерідко можна почути, що скрипаль – це «каторжанин із дитинства». Але, говорячи словами Юрія Бондарева, буває й «солодка каторга». Ренійських скрипалів об’єднує не тільки «Мрія», вони входять до складу колоритного ансамблю молдавських народних інструментів «Мугурел», грають у камерному ансамблі дитячої школи мистецтв і тому часто нагороджуються оплесками вдячних глядачів. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті