Машина часу Білгород-Дністровської міськради

У 2003 році в Білгороді-Дністровському приватний підприємець Іван Пушка відкрив магазин-бар «Роксолана». «Ця гарна новобудова невдовзі прикрасить площу між вулицями Ізмаїльською та Лесі Українки», – писало тоді «Радянське Придністров’я». 

З того часу багато води влилося до Дністровського лиману. Багато, але, як виявилося, не вся небесна волога текла зазначеним шляхом, дещиця через дірки в комунальному колекторі потрапляла у ґрунт. Аж поки поруч із «Роксоланою» не з’явився провал – два колодязі каналізаційної системи разом із дорожнім покриттям перетворилися на гірське урвище.

Здавалося, Іванові Йосиповичу лише б радіти з цього приводу: власний гран-каньйон з’явився. Якби нова дивовижа не тягнула за собою основний бізнес Пушки – «Роксолану». 

«В кутовому приміщенні... має місце наявність тріщини довжиною  25 см, шириною 2 мм. На зовнішній поверхні наріжної стіни дворового фасаду наявна ниткоподібна вертикальна тріщина по висоті будівлі. Біля будинку має місце провал грунту», – написано у протоколі огляду комісії у складі головного спеціаліста УЖКГ, начальника КП «Білгород-Дністровськводоканал» і головного спеціаліста управління будівництва та архітектури міськради.

Авторитетна комісія не піддала сумніву наявність причинно-наслідкового зв’язку виявлених пошкоджень будівлі і вад колектору, бо в тому ж акті зазначила: «Робітниками КП «БДВК» плануються роботи щодо усунення протікань системи водовідведення розпочати з 17.03.16 р.». А далі… далі почалися дива. 

22 березня заступник міського голови Білгорода-Дністровського А. Алтухов повідомив власника «Роксолани» про те, що роботи таки розпочалися. «№ 17.03.16 р. по наступний час (так в оригіналі) робітниками КП «БДВК» ведуться роботи по усуненню протікання міської каналізаційної системи шляхом заміни трубопроводу каналізаційного колектору, облаштуванням нового колодязя та демонтажу двох інших». Ніхто й не сподівався, що відремонтують за кілька годин. Зрозуміло, бо роботи масштабні, – не менше тижня, либонь, треба. 

Але працівники водоканалу, покопирсавшися трохи в ямі, пішли й не повернулися. Ніби й не було їх. Здивований Пушка звернувся до пана Алтухова – чи не бачив той зниклих робітників «БДВК». Це ж диво: в ясний день кудись поділася купа людей у спецівках та ще й з обладнанням. «Работниками коммунального предприятия «Белгород-Днестровскводоканал» аварийная ситуация на данном трубопроводе ликвидирована 17.03.2016», – відповів Альберт Анатолійович хазяїну «Роксолани» 5 квітня. З відповіді ясно, що машина часу в Білгород-Дністровській міськраді працює справно: 22 березня ще тривали роботи, які 17 березня вже закінчено! 

А 20 квітня знову пішов дощик. Підвал «Роксолани», як і раніше, наповнився водою. І Іван Йосипович зрозумів, що відтепер це цілком штатна ситуація, адже аварійну – ліквідовано. Тільки от чому провал став глибшим і новий колодязь не з’явився?! – здивувався Пушка. Це здивування він і приніс до газети.

Ми в дива не повірили і вирішили розпитати пана Алтухова і про провал, і про зникнення робітників КП «БДВК», і про те, в яку ціну роботи з ліквідації протікання обійшлися міськвиконкому. Кошториси й акти прийнятих робіт – найкращі докази чудесного зцілення колектору. За законом про доступ до публічної інформації відповідь вже мусить бути в редакції. Але її й досі немає. Чи не ввімкнути ще раз машину часу в Білгород-Дністровській міськраді?

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті