Від Андрія до Водохреща

Відкриваючи фестиваль «Феєрія зимових свят та обрядів», голова райдержадміністрації Тетяна Скапровська, голова райради Сергій Паровик, завідувачка відділу культури РДА Земфіра Рибальченко підкреслювали важливість цього мистецько-культурного дійства, покликаного популяризувати найдавнішу обрядовість українців.

Чарівні обрядові мандри розпочали самодіяльні артисти Гвоздавського-Першого сільського будинку культури, відтворивши дивовижне свято Андрія Первозваного з дівочим ворожінням та обрядом кусання калити. Продовжив Андріївські вечорниці веселий і запальний юнацький гурт із Ясенового-Першого.

Колорит Миколиних святців (День Святого Миколая) демонстрували  учасники художньої самодіяльності з Покровки, Бокового та Петрівки.  

Добряче погосподарював Свя­тий Миколай на площі, а вже Дід Мороз поспішив зі своїми подарунками, звичаями, обрядами, піснями та іграми, бо уже розпочався різдвяно-новорічний цикл народних свят. І з Новим 2017 роком щиро вітали увесь любашівський люд аматори сцени Янівського, Сергіївського та Зеленогірського СБК. 

Не забарилося й Різдво Христове зі своїми колядками й обрядовими стравами. 

Тож Коляду щиро провіщали неперевершені артисти Червонояр­ського сільського клубу. Її підхопили співачки хору «Стожари» з Любашівки, а завершили традиційне дійство вертепники з Агафіївки, де понад 60 літ практикують бойківські різдвяні традиції. 

І ось настав Щедрий вечір зі щедрівками, з Маланкою та водінням Кози. З щирими побажаннями щастя, здоров’я, розквіту господарства та великого врожаю на імпровізованій сцені посівали народні гурти з Демидівки, Новоселівки, Кричунового, Іванівки та дитячої музичної школи. Чи не найбільше потішили присутніх демидівські артисти зі своєю неперевершеною Козою та Гадалкою, піджививши сценку сучасними елементами та жартами.

Завершувався різдвяно-ново­річний цикл святом Хрещення Гос­поднього. 

Там, на річці, на Йордані,
Там Ісус Христос хрестився,
З рук Хрестителя Івана
У святій водичці вмився.

Це таємниче дійство відтворив об’єднаний колектив чудових артистів Троїцького будинку народної творчості імені Ростислава Палецького, дитячої і дорослої біб­ліотек та співочі гурти вчителів зі школи-інтернату – «Берегиня» і «Мальва». 

Як годиться на кожному народному святкуванні, не обійшлося без «циганського табору», який завітав на гостину до Любашівки з Бобрицької сільської ради і селища Зеленогірське.  

Разом з музичними номерами подбали працівники культури і про належне частування гостей свята традиційними різдвяними стравами. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті