Спираючись на профілактику

Минулого літа моїм батькам необхідно було відремонтувати газове обладнання на кухні. По сьогодні вдячна слюсареві, який виконав цю роботу. Він не лише якісно встановив новий надійний кран над газовою плитою, але й розповів старенькій мамі, як його вмикати і вимикати, намалював стрілки, зробив відповідні написи великими літерами. Одне слово, професійно та щиро по-людськи подбав про безпеку мешканців квартири.

Побільше б таких фахівців, то мали б набагато менше прикрих пригод, що стаються через неправильне використання газу в побуті.

Адже за даними Головного управління Держпраці в Одеській області, протягом 2016 року кількість потерпілих із зазначеної причини зросла. 

– Ситуація турбує нас, – говорить начальник відділу управління з нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки В. Трофімов. – Ми звернулися з листом до правління ПАТ «Оде­са­газ» і керівників районних державних адміністрацій, в якому виклали рекомендації щодо запобігання аваріям та іншим нещасливим пригодам. Зокрема, передбачено посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи в засобах масової інформації та навчальних закладах, додаткові інструктажі серед населення, вчасне та повне планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, покарання за несанкціоновані підключення до газопостачальної системи і втручання в роботу та конструкцію газових приладів, вентиляційних та димових каналів. 

Як повідомив голова Савран­ської районної держадміністрації В. Сві­чинський, згідно з рекомендаціями, викладеними в листі, при селищній та сільських радах району створено консультаційні пункти з питань цивільного захисту населення. Відповідальними за їхню роботу підготовлено пам’ятки щодо дій у надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру. Зокрема, особлива увага приділена питанню пожежної безпеки при використанні газу. 

Крім того, в усіх дитячих садках і школах, а також у Савранському професійно-технічному аграрному училищі проведено батьківські збори та виховні години, присвячені протипожежній безпеці, виготовлено відповідні стенди. Також було продемонстровано фотоматеріали з місць пожеж, у яких загинули діти. У районному центрі зайнятості населення під час співбесід і семінарів постійно звертається увага на пожежну безпеку, особливо в багатодітних сім’ях. 

Подібних профілактичних заходів вжито в Іванівському, Роздільнянському, Окнянському, Ананьївському, Арцизькому, Кілійському та ряді інших районів. 

Значну увагу питанням профілактики травматизму під час використання газу у побуті надають засоби масової інформації. Головне управління Держпраці в Одеській області постійно розміщує відповідні статті у виданнях «Одеські вісті», «Вечерняя Одесса», «Одесский вестник», «Жизнь в Одессе», «Хлібороб», «Степові зорі», «Вперед», «Єдність», «Наддністрянська правда».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті