Пам’ять і шана

В Осичківській ЗОШ І-ІІІ ступенів урочисто відкрили меморіальну дошку Василю Михайловичу Гончаруку, який загинув 4 липня 2016 року в бою у с. Широкине Новоазовського району Донецької області.

Василь зростав у селі Осички, ходив тут до школи. Потім навчався у Савранському професійно-технічному аграрному училищі, де здобув спеціальність електрозварника, працював на виробництві. 

У липні 2015 року його мобілізували до лав Збройних сил України. Воював кулеметником 36-го десантно-штурмового батальйону морської піхоти. Служив наш земляк достойно. Йому було присвоєно військове звання «старший матрос». Його ратна служба відзначена грамотою міського голови м. Маріуполь.

У відкритті меморіальної дошки взяли участь рідні й друзі героя, вихованці школи, односельці. Всі разом на шкільному подвір’ї відзначили Василеве 24-річчя.

Зворушливо читала вірш про свого сина-героя мати Ганна Іванівна. Сумували батько Михайло Григорович із меншим сином, восьмикласником Михайлом. В роду полеглого бійця є продовження – його синочок Макарчик. Хлопчику обов’язково розкажуть про героїзм його татка, і син зростатиме, рівняючись на нього. 

Поділили біль батьків і висловили вдячність за воїна голова районної ради О. Хапанюковський, районний військовий комісар О. Тодо­рук, Осичківський сільський голова В. Гончарук, перша вчителька полеглого воїна О. Романюк.

Віддали честь побратиму ветерани АТО, серед яких односельчани О. Сисецький та М. Земський. 

Меморіальну дошку відкрили батьки Василя Гонча­рука. Її освятив настоятель Свято-Преображен­ського храму, що в Осичках, отець Михаїл Федун. 

Василь Гончарук – вірний син своєї країни. Він віддав життя, боронячи свій народ, як раніше, у 2014 році, і його земляк Андрій Майданюк, якому також встановлено пам’ятну дошку на фасаді школи. 

Варто зазначити, що кошти на виготовлення меморіальної дошки були зібрані школярами на благодійному ярмарку. Тротуарну доріжку замощено за сприяння сільського голови.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті