Чи здешевіє тепло для лікарні?

У Захарівському районі стартував проект зі впровадження альтернативних видів палива на об’єктах комунальної власності. Наразі експериментальна котельня обладнана поблизу центральної районної лікарні. Причому для цього не виділено жодної гривні з районного чи місцевого бюджетів. Всі витрати взяло на себе новостворене товариство з обмеженою відповідальністю під назвою «Захарівське районне теплопостачальне підприємство». Його керівником є добре знана в районі людина – Олександр Анатолійович Корой. Саме він займається організацією робіт з реконструкції занедбаного складського приміщення, встановленням потужних котлів, дбає про запас палива, впорядкування прилеглої території тощо.

– Як відомо, з початку нинішнього року всі витрати зі сплати за комунальні послуги центральної районної лікарні покладено на районний бюджет, – зауважив під час екскурсії до нового підприємства голова районної ради В’ячеслав Анатолійович Думитрашко. – Враховуючи високі тарифи, найбільше грошей іде на погашення рахунків за газове опалення. У зв’язку з цим ми стали шукати інвесторів, які зможуть забезпечити перехід на альтернативні види палива. І така організація знайшлася. Подібні проекти вже впроваджено в деяких районах області, а в нашому – це лише перша ластівка. Плюсом є те, що ТОВ «Захарівське районне теплопостачальне підприємство» зареєстроване за місцем діяльності, тут буде створено п’ять нових робочих місць. А це відрахування до місцевого бюджету та сплата податків, що позитивно відобразиться на економічних показниках.

Як розповів Олександр Корой, нова котельня опалюватиметься всіма видами твердого палива – дровами, вугіллям, пелетами, торф’яними, солом’яними брикетами. Нині активно триває процес заготівлі сировини – завезено 50 складометрів дров та 100 тонн торфу. Звичайно, цього недостатньо на опалювальний сезон, бо хід справи сповільнює будівництво складських приміщень для зберігання палива, але керівник запевнив, що новий опалювальний сезон розпочнеться з хорошим запасом сировини.

Які ж умови надання альтернативного тепла центральній районній лікарні? Виявляється, все просто: новостворене підприємство працюватиме за типом організацій, що спеціалізуються на продажі природного газу. Тобто вся опалювальна система медичного закладу буде від’єднана від газової мережі і закільцьована на нових котлах з альтернативним паливом. За попередніми підрахунками, це дасть можливість зекономити 350-400 тисяч гривень бюджетних коштів на рік. Оплата проводитиметься відповідно до показників лічильника за гігакалорії тепла. Словом, принцип взаємовідносин із новим теплопостачальним підприємством той самий, що і з «Одесагазом»: ви нам – гарячі батареї, ми вам – гроші.

– До початку нового опалювального сезону депутати Захарівської районної ради мають затвердити тариф за одну гігакалорію тепла, яка виходитиме з нової котельні, – зауважив В. Думитрашко. – Представники теплопостачальної організації нададуть калькуляцію щодо розрахунку тарифів, аби депутати знали, як формується ціна з урахуванням можливих підвищень зарплати персоналу чи вартості електроенергії. Адже згідно з цими витратами формуватиметься тариф надалі. Нам також потрібно подбати про виділення коштів на утеплення теплотраси (від котельні до приміщень лікарні) та заміну деяких батарей у відділеннях.

Голова районної ради запевнив, що все газове обладнання медичного закладу залишається на місці. Ніхто його демонтувати не збирається. Більше того, працівники нового теплопостачального підприємства беруть на себе обов’язок слідкувати за тим, щоб газові котли не заморозилися в зимовий період.

– Це перша експериментальна котельня в нашому районі, – сказав на завершення В’ячеслав Думитрашко. – Її власники налаштовані на тривалу та плідну співпрацю, вони вже вклали в цю справу понад мільйон гривень. Тож будемо сподіватися, що нове обладнання працюватиме на повну потужність. Прийдешня зима покаже економічну вигідність усієї справи для районного бюджету, і лише тоді можна буде думати про переведення на альтернативні види палива й інших об’єктів комунальної власності.   

 

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті