У дружньому родинному колі

У мальовничому Ясеновому-Першому днями святкували День села. Йому виповнилося 256 років. Лежить воно на лівому березі річки Кодими, обабіч шляху, який в’ється з Балти до Кривого Озера. У сиву давнину цим шляхом йшли каравани по сіль до Криму, по рибу – на Дон і до Запоріжжя, по хліб до Очакова. Поляки називали його Чорним Шляхом через небезпеку, яка чигала на подорожніх. У народі його нарекли Шпаковим шляхом, за іменем отамана Шпака, котрий водив чумацькі каравани мальовничими долинами, поблизу води та запасів корму для волів і коней. Від Умані він звертав на Балту, а далі вздовж Кодими до Ольвіополя (м. Первомайськ), через Південний Буг до низинних переправ на Дніпрі. Цей шлях був відомий і туркам, які називали його Керван-Іолм – «караванний шлях». Отоді ж на кодимському порубіжжі між Річчю Посполитою і Отаманською Портою і виникло село, першопоселенцями якого стали українські селяни та дрібна польська шляхта. 

Святкування розпочалося у Будинку культури, зведеному в 1980 році. На День села його урочисто відкрили після масштабної реконструкції, розпочатої ще у 2013-му. З бюджету Ясенівської сільської ради на капремонт будівлі витрачено 574,3 тис. грн. Ще 276 тисяч виділила обласна рада, а 130 тисяч гривень додала районна. Будівельники ж перекрили дах, замінили прогнилі дерев’яні вікна на металопластикові, відремонтували фойє, де влаштовано українську світлицю, глядацьку залу та костюмерну. У нові шати вбралася сцена, встановлено нові театральні крісла. Також закуплено необхідну музичну апаратуру.

Приурочили до сільських святкувань і відкриття етнографічного містечка «Гостинний двір». Його спорудили неподалік клубу коштом надійного партнера усієї громади – ТОВ «Савранський завод продтоварів», яким керує Юрій Ружицький. Ясенівський сільський голова Олена Дроздовська радо повідомила, що аграрії не пошкодували 60 тисяч гривень, щоб сільська дітвора та юнацтво нарешті отримали місце для культурного відпочинку. 

Чудовими піснями, танцями, жартами розважив іменинників та численних гостей колоритний жіночий вокальний ансамбль «Познанчанка» сільського клубу Познанки Першої та місцеві самодіяльні артисти.

Охочих частували варениками і смачною козацькою юшкою. Радісна дітвора, молодь і навіть старожили села виявили бажання розважитися на гойдалках, зробити селфі біля млиночка, криниці та чумацького воза, прив’язати стрічку до дерева бажання. 

Завершилися урочистості народними гуляннями. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті