Щоб вибратися з ям

Те, що українські дороги потребують негайних якісних ремонтів, відомо всім, бо деякі автошляхи й назвати такими гріх: не дорога, а напрямок. 

Цьогоріч Кабінет міністрів України вперше за історію держави  почав опікуватись станом автошляхів всерйоз і з розмахом. На будівництво нових і реконструкцію та ремонт вже існуючих доріг в бюджеті 2018 року виділена безпрецедентна сума – майже 47 мільярдів гривень. 

З настанням належних погодних умов ремонтні роботи відновились і на автомобільній дорозі загального користування державного значення Р-55 Одеса – Вознесенськ – Новий Буг. Ця дорога, побудована ще в 70-і роки, з’єднує дві області, Одеську та Миколаївську. Минулої п’ятниці голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов проінспектував хід ремонтних робіт на ділянці довжиною 15 км, з 71-го до 86-го км цієї траси. Робота кипить: вантажівки з будматеріалами, велика нова шляхобудівельна техніка працюють безперебійно. Ми спостерігали за роботою працівників підприємства «Березівкаагробуд». 

Максим Степанов проінс­пек­тував якість робіт, що ви­конуються, поспілкувався з шляхобудівельниками. Журналістам повідомив таке:

– Джерелом фінансування ремонту цієї ділянки дороги є гроші з митного експерименту. Наразі йдеться про 72 млн гривен. Загальна ж вартість робіт на цих 15 км складає близько 202 млн гривен. За мірою того, як буде наповнюватись дорожній фонд, зокрема й від перевиконання митних надходжень, ми будемо фінансувати ремонт цієї ділянки. Я сподіваюсь, що у цьому році роботи тут будуть завершені, до того ж, виконані вони будуть на високому рівні.

Керівник Одеської обласної Служби автомобільних шляхів Олег Варивода вважає, що аби дороги зберігалися якомога довше, їх слід експлуатувати належним чином. Бо коли, особливо влітку, по розпеченому асфальту їдуть перевантажені фури, чекати, що покриття витримає, марно.  А вагових пересувних комплексів, аби контролювати порушників, поки що не вистачає.

Тож відремонтувати наші шляхи – це пів справи. Інша половина – цивілізовано їх експлуатувати. Інакше з ям не виберемось.

Фото з сайту Одеської облдержадміністрації 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті