Коли турбот – по самі вінця

Серед тих, хто присвятив своє життя медицині – Ірина Валеріївна Солдайкіна із села Первомайське Мар’янівської сільської ради. Свого часу ця молода, енергійна і приваблива жінка закінчила Котовське медучилище. Трудовий шлях розпочала у селі Бірносове, де працювала завідувачкою фельдшерсько-акушерським пунктом. Саме тут Ірина Валеріївна пройшла так зване «бойове хрещення», адже зовсім юною їй довірили слідкувати за здоров’ям людей і бути їм найпершою помічницею у випадках різних захворювань. 

Той період був досить нелегким у житті медсестри і в якийсь час вона вирішила змінити рід своєї діяльності, подавшись на роботу до Одеси. Але через два роки Ірина Валеріївна прийняла рішення повернутися у рідне село Первомайське і бути корисною своїм односельцям. Тим паче, що на той момент більше року посада завідувачки ФАПом була вакантною і жінка з радістю приступила до виконання цих обов’язків. Уже вісім років жителі Первомайського спокійні, бо вони знають, що Ірина Валеріївна – знаючий фахівець, людина на своєму місці, яка завжди готова прийти на допомогу.

– Добра, чуйна, співчутлива, наша Іринка за першим викликом поспішає до недужого, – розповідають односельці. – Ми вже звикли до того, що у лікарів отримуємо призначення для лікування хвороби, а наша медсестричка скрупульозно їх виконує на дому або на ФАПі. Сільські жителі не завжди мають можливість лягти у лікарняну палату і пройти, як слід,  стаціонарне лікування. Так ми чинимо лише у складних випадках. А найчастіше обходимося допомогою Ірини Валеріївни. Вона й укол зробить, і крапельницю поставить, і вселить надію на швидке одужання. Спасибі їй за таке ставлення до нас!

Лише доброї думки про свою підлеглу й головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Віталій Миколайович Ганзій. Він схвально відгукується про більшість колег, але наразі порекомендував написати в газеті саме про Ірину Солдайкіну. Вона заслужила це своєю бездоганною працею, добросовісним ставленням до роботи і щирою турботою про здоров’я людей.

Окрім того, що Ірина Валеріївна - одна з кращих медсестер району, вона ще й активна учасниця вокального гурту «Болгарчаночка», а значить – знаходить час і для творчості. Виступи колективу на районній сцені, у рідному селі Первомайське та в інших населених пунктах Захарівщини і за її межами завжди з радістю сприймаються глядачами. Дівчата вміють принести насолоду не лише завдяки своїм вокальним даним, а й артистичності, гумору та небанальному підходу до виступів. Зараз колектив готує обряд випікання весільного короваю, який презентує на святі хліба в Одесі.

Звичайно ж, серед усіх професійних турбот та захоплень Ірини Валеріївни чільне місце відводиться люблячій родині – чоловікові та двом малолітнім діткам. Для жінки вони найголовніші у житті. Всі разом доглядають чималеньке домашнє господарство, утримують пасіку та обробляють присадибну ділянку. Тож щодня турбот в Ірини Валеріївни – по самі вінця. Слід також приділити увагу хворій матері і бабусі. Але жінка не скаржиться на труднощі, а навпаки – мужньо, із добротою в серці долає їх.

Третього травня Ірина Валеріївна Солдайкіна святкувала свій день народження, сьогодні вона відзначає професійне свято – Всесвітній день медичних сестер. Тож прийміть від всіх вдячних односельців слова найкращих побажань. Нехай у Вашому житті буде якомога більше радісних і світлих днів. Доброго Вам здоров’я, щастя, добробуту та сімейного затишку.

На знімку: І. Солдайкіна

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті