На Одещині розпочалися жнива

На Одещині стартувала збиральна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур. Одними з перших приступили до косовиці хлібної ниви аграрії північних районів області. 

В розпал жнив на полях працюватимуть 4500 комбайнів, з яких чверть залучених. Адже під ранні зернові та ріпак землероби відвели 1 млн. 28,5 тис. га орних площ. За прогнозами фахівців, наша область засипле у засіки 3 млн. тонн збіжжя. Це разом з кукурудзою. Аби уникнути втрат врожаю, збір ранніх зернових за сприятливої погоди планується завершити до кінця червня. Найбільші площі збирання ранніх зернових та ріпаку — в Саратському, Тарутинському та Білгород-Дністровському районах.

Стосовно врожайності ранніх зернових, то перші намолоти становлять понад 29 центнерів з гектара.

Досить оптимістичні надії на гарний врожай демонструє озимий горох, який експериментально посіяно на 600 га. Так, у ТОВ «Дунай-Агрос» Ренійського району його врожайність сягнула 60 ц/га!  Непоганий ужинок цієї культури отримано і на Любашівщині, де уже завершено його косовицю. 

Державна продовольчо-зернова корпорація України в рамках спотової програми розпочала закупівлю ранніх зернових культур нового врожаю 2018 року. 12 червня були отримані перші заявки на закупівлю ячменю у Південному регіоні. До кінця червня планується закупити 20 тис. тонн ячменю та 20 тис. тонн пшениці.

Наразі до Одеського зернового терміналу вже надійшли перші автомобілі зі збіжжям нового врожаю.

Перші тонни нового врожаю прийнято на ДП «Хлібна база №77», що в Іванівському  районі. Закупівельна ціна за тонну ячменю становить  5 тис. 450 грн. 

Також на Роздільнянському елеваторі відкрито приймання ріпаку, який відзначається високою олійністю насіння. 

Фахівці стверджують, для початку сезону в центрі Одеської області — це високий показник. 

Цьогоріч озимим ріпаком у області цьогоріч засіяно 130,4 тис. га площ. 

Фото автора

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті