Чи доступна тут буде освіта

 До редакції «Одеські вісті» надійшов лист від  мешканців  сіл Римарівка, Садове та Нестерове Окнянського районну Одеської області, у якому вони  висловили свою незгоду з рішенням Окнянської районної ради Одеської області щодо реорганізації Римарівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) Окнянського району Одеської області. 

 «Наші села Римарівка, Нес­терове, Садове розташовані на найвіддаленішій відстані від районного центру, тим більше від Ткаченківського НВК (у майбутньому Ткаченківського опорного закладу), куди мають приєднати шляхом реорганізації з ліквідацією юридичної особи наш заклад - Римарівський НВК. Відстань до будь-якого з найближчих опорних закладів складає 25-30 км. Дорожнє покриття у нашій місцевості у дуже поганому стані (фото додаються), маршрут підвозу учнів зовсім не продуманий. Більшу частину навчального року припадає на сезон несприятливих погодних умов, коли підвіз учнів буде зовсім неможливим як до Ткаченківського опорного закладу, так і до будь-якого іншого. Учням потрібно буде виїжджати з дому на навчання до опорного закладу не пізніше  07.00 год при сприятливих погодних умовах, а за несприятливих - майже на годину раніше. До дому діти будуть повертатися в найкращому випадку о 17.00. А це накладає на кожну дитину велике фізичне, емоційне та психологічне навантаження, що може призвести до реакції «адаптаційного шоку», який може тривати від одного місяця до року, і може мати різні наслідки ( внутрішня напруга, тривога, невпевненість в собі). В батьків виникають питання: в якому фізичному та емоційному стані діти будуть повертатися, чи будуть в змозі виконувати домашнє завдання та мати повноцінний фізичний відпочинок. Багато учнів НВК перебувають на диспансерному обліку, їм потрібен постійний нагляд і своєчасний повноцінний обід. А оскільки  контингент учнів НВК становлять малозабезпечені сім’ї, які не мають постійного прибутку і змоги заплатити за харчування своїх дітей,  вважаємо, що буде порушено право наших дітей на доступну освіту.

Римарівський  НВК стовідсотково забезпечений фаховими спеціалістами, колектив молодий, енергійний, середній вік - 33 роки.  Сільська рада постійно долучається до життя школи, педагогічний та учнівський колективи активно долучаються до культурного життя сіл. Протягом останніх трьох років в НВК  встановлено три нових котли, зроблено капітальний ремонт спортзалу, встановлено стічні труби на дах будівлі, за кошти сільської ради планується покриття подвір’я школи тротуарною плиткою. Ми просимо і вимагаємо від адміністрації залишити статус школи незмінним, без реорганізації  шляхом ліквідації юридичної особи. Ми, батьки учнів, категорично заявляємо, що не будемо відпускати дітей у будь-який інший навчальний заклад. Будемо звертатися в усі можливі й неможливі інстанції, аби нас почули. Тому що у нас склалося враження, що наші керівники задовольняють особисті амбіції і не чують голос народу.

Цей лист, який був підписаний 127 мешканцями,  ми офіційно переадресовуємо Департаменту освіти і науки Одеської обласної  державної адміністрації та й просимо якомога швидше уважно розібратися у цьому питанні та надати відповідь. 

На знімку: Ось так виглядає сьогодні дорога до районного центру

Выпуск: 

Схожі статті