Шановні ветерани Одещини!

В незалежній Україні стало доброю традицією відзначати 1 жовтня Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана. 

Спочатку цей день почали відзначати у Європі, а потім і в Америці.  Як повноправний член ООН, Україна підтримала цю ініціативу міжнародного співтовариства. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку було затверджено урядовою постановою в 1997 році. З 2004 року, відповідно до Указу Президента України, 1 жовтня Україна почала святкувати  і День ветерана.

Цей день має особливе значення для ветеранів війни та праці, пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, тому що дає можливість ще раз нагадати органам влади та суспільству про необхідність створення належних умов їх соціального захисту, нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства.

Особливої уваги до своїх проблем потребують і ветерани Одещини. Саме ці відважні, стійки, вірні Вітчизні люди відстояли кордони держави від навала фашистських загарбників, а потім титанічними зусиллями за кілька років відбували зруйновану війною країну, будували заводи та фабрики, відроджували соціальну інфраструктуру, об’єкти охорони здоров’я, культури, науки тощо.

І сьогодні ветерани продовжують свій нелегкий труд, але вже як наставники, вчителі, добрі порадники, продовжують вчити молодше покоління життю, праці, патріотизму та вірності. Деякі, незважаючи на багаторічний трудовий стаж, продовжують працювати на користь сіл, районів та міст області. Багато з них є членами ветеранських організацій. Знання та життєвий досвід ветеранів, працьовитість, вірність громадянському обов’язку стали неоціненним вкладом у розвиток нашого багатонаціонального регіону.  

Нажаль, сьогодні багато з них страждає від незадовільних умов життя. Серед найгостріших проблем, що безпосередньо торкаються практично всіх людей похилого віку, є дорогі продукти харчування, високі тарифи ЖКГ, недоступність адекватного медичного обслуговування. 

Незважаючи економічні складнощі, обласна та районні адміністрації, місцеві ради міст обласного значення надають суттєву увагу вирішенню соціальних, медичних та матеріальних проблем ветеранів: відповідно до місцевих програм соціального та медичного захисту малозабезпечених верств населення, надається матеріальна допомога, безкоштовні рецепти на ліки та медикаменти, зубопротезування, проводяться ремонти осель ветеранів війни, пенсіонери усіх категорій користуються міським електротранспортом безкоштовно. В територіальних центрах та будинках-інтернатах для одиноких ветеранів створені належні умови для лікування та проживання. Висловлюю теплі слова вдячності працівникам соціальних служб, які створюють такі умови в установах.  Молодіжні волонтерські загони допомагають ветеранам у господарстві та на городі, а волонтерські центри «Пенсіонер» доглядають за хворими та одинокими ветеранами. Спільна робота ветеранських організацій Одеської області з місцевими органами влади неодноразово відзначалась як найкраща в Україні.

Звичайно, сьогодні цього недостатньо. У цивілізованому громадянському суспільстві кожна людина поважного віку повинна мати надійні гарантії соціального захисту. Проте, ми віримо, що, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, громадяни похилого віку будуть завжди отримувати всебічну підтримку держави та глибоку пошану нащадків. 

Бажаю усім ветеранам Одещини довгих років життя, міцного здоров’я і мирного неба, всіх земних благ,  любові та шани від рідних і близьких, поваги від оточуючих.

З повагою

Голова Організації ветеранів Одеської області  М.П. Лейфура

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті