Справа завершилася офіційною реєстрацією ОСББ

Коли в самому центрі Захарівки розпочався капітальний ремонт фасадів трьох багатоквартирних будинків, дехто з власників приватних садиб по-доброму позаздрив. Мовляв: «Бач, як пощастило людям – приватизували житло за копійки, та ще й держава дала їм гроші на сучасні енергозберігаючі вінка і двері, новий дах та зовнішнє утеплення стін. А нам доводиться робити все це та багато іншого за власні кошти, і ніякому чиновнику навіть нецікаво, скільки доводиться натрудитися господареві приватного будинку, щоб утримувати його у хорошому стані та самостійно вирішувати всі побутові проблеми. Бо ж своя хата – це не лише комфорт і зручність, а й практично нескінченні витрати на якесь будівництво, реконструкцію, ремонт…»

Тоді думалося, що завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків приватизоване житло перетвориться на мрію багатьох людей – із впорядкованою будівлею та прилеглою територією. Але все сталося не так, як гадалося. Із шести зареєстрованих ОСББ під державну програму фінансування на капітальний ремонт потрапили тільки три двоповерхові будинки у райцентрі Захарівка та один – у селищі Затишшя. Та й подальша діяльність об’єднань співвласників не розгорнулася, бо ніхто не захотів робити регулярні внески до спільної каси, що дало б можливість вирішувати існуючі проблеми багатоквартирок.

Якщо відверто глянути на проблему, то нині ці двоповерхові будинки мають жалюгідний вигляд. Здається, що жителям приватизованих квартир немає діла до того, що робиться за їх власним порогом. Темні під’їзди, спустошені прибудинкові території, старезні господарські будівлі, переповнені сміттєві баки та смердючі потічки від каналізації не додають честі тим, хто тут живе. Невже їм байдуже в яких умовах бавляться діти, як і де відпочивати увечері після трудового дня? Як можна чекати допомоги держави, коли й самим під силу зробити елементарні речі – пофарбувати стіни у під’їздах, повигрібати багаторічне сміття, висадити на клумбах квіти, змайструвати гойдалку…

–  Працівники селищної ради завжди бувають неприємно вражені, коли доводиться просити жителів багатоквартирних будинків прибрати територію до якихось державних чи релігійних свят, – каже Захарівський селищний голова Тетяна Пустова. – Переважна більшість двоповерхівок розташовані у самому центрі селища, і нам соромно, що перед очима захарівців та гостей нашого краю коїться такий безлад. Але, знаєте, власники приватизованих квартир не дуже поспішають прибирати під своїми ж вікнами. Вони чомусь вважають, що це мають робити працівники житлово-комунального господарства, хоча вже дуже давно ніхто не вносить ні квартплати, ні інших платежів за обслуговування території. 

Тетяна Анатоліївна додала, що деякі жителі багатоквартирних будинків навіть мають сміливість звертатися до селищної ради з проханням вирішити ту чи іншу проблему приватизованого житла. Лише цьогоріч надійшло два колективних звернення. В одному люди просять підсипати територію біля під’їзду, бо під час дощів вони не можуть потрапити до своїх квартир. А в іншому – направити ремонтників для перекриття даху, що протікає. Але ж селищна рада не має юридичних підстав, щоб проводити такі роботи. Вони мають виконуватися за рахунок власників приватизованого житла.

– Свого часу ми організували десятки зустрічей із жителями багатоквартирних будинків, аби роз’яснити їм переваги ОСББ, – зауважила Тетяна Пустова. – Але більшість людей навіть і чути не хочуть про те, що їм доведеться щомісяця виділяти зі своїх сімейних бюджетів певну суму на вирішення якихось побутових проблем багатоквартирного будинку. Доходить навіть до того, що деякі жителі двоповерхівок виносять сміття до громадських баків, розташованих у центральному парку та біля селищної ради. І таку ганьбу вони ладні переносити для того, щоб не брати фінансової участі у вивезенні твердих побутових відходів. Зараз мешканці багатоквартирних будинків вирішують це питання самостійно, укладаючи угоди з виробничим управлінням житлово-комунального господарства. 

Поряд з такими негативними прикладами є й цілком хороші факти. Наприклад, жителі двоповерхівок № 48-А та 50-А по вулиці Одеській, навіть без створення ОСББ, чітко налагодили процес прибирання та благоустрою своїх прилеглих територій, без зайвих нагадувань вивозять сміття та викачують рідкі нечистоти. І в них немає проблем із протіканням даху чи підсипкою баюри біля під’їзду. Люди усвідомлюють: якщо ми приватизували житло, то маємо самі дбати про комфорт та зручність і не чекати допомоги владних органів.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті