Іспит для вогнеборців

…Того ранку сонну тишу осінньої Аркадії раптово порушили сирени пожежних машин і гучні команди командирів розрахунків. Все це змусило мешканців навколишніх будинків неабияк похвилюватися. Але нічого надзвичайного насправді не сталося. Тут розпочалися комплексні навчання з гасіння пожежі у висотних будівлях. Мета – відпрацювання пожежно-рятувальними підрозділами організації та тактики гасіння пожеж в умовах багатоповерхівки, евакуація та надання допомоги потерпілим. 

Навчання – відлуння реальної пожежі, яка сталася в сусідній будівлі три роки тому. На той час в тамтешніх приміщеннях були відсутні системи пожежної безпеки. Вогнеборцям довелося працювати в умовах вкрай високого ризику. За легендою навчань, в одній з квартир двадцятидвоповерхового будинку сталося займання, до того ж, у ліфті саме у цей час застрягли люди. Полум’я охопило двісті квадратних метрів. Для порятунку умовних постраждалих були задіяні ліфтова служба, чотири одиниці основної і стільки ж одиниць спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Тридцять вісім рятувальників вийшли на «боротьбу» з вогнем.  Ось уже пожежники відпрацьованими рухами дістають з машини необхідну екіпіровку. На вулиці з’являється столик, встановлюється табличка «Штаб», керівники навчань дістають схеми, план будинку. І робота починається. 

Андрій Гуськов, житель житлового комплексу «Гагарін Плаза», зі знанням проблеми описує ситуацію:

– Гагарінське плато завжди вщент забите транспортом і найцікавіше це те, як пожежна техніка буде проїжджати через вулицю, потім на неї чекає вузький провулок, на якому на додачу ще й розміщено парковку. Восени та взимку подолати цей маршрут, зрозуміло,  легше, але влітку, під час напливу відпочивальників і туристів,  у цьому місці серйозно ускладнюється проїзд.  Ви ж самі знаєте, що тут кілометрові пробки, в яких можна стояти годинами. Якщо дві вантажні машини, наприклад, з будівельною технікою і швидка допомога стикаються у цьому провулку, то шанси оперативно вирішити транспортну проблему дорівнюють нулю. Дуже багато автомобілів на узбіччях – парковка явно не продумана і в разі таких критичних ситуацій затор може призвести до гірких наслідків!

На моє запитання про незручності, створювані навчаннями, житель висотки відреагував так:  

– Ні, ні! У мешканців дуже позитивне ставлення до такої практики! Непогано б було ці навчання проводити не тільки в зимово-осінній період, а й, наприклад, у годину «пік», не  вранці, коли вже всі пороз’їжджалися, і не пізно ввечері, коли вже вулиці більш менш вільні. Оце  було б  показово  і, я б сказав, більш дієво!                   

 Заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Головного управління ДСНС України в Одеській області, полковник служби цивільного захисту Олександр Крицький дає кваліфіковану оцінку транспортній ситуації у районі  Гагарінського плато  з точки зору  спеціаліста: 

Тут досить складний під’їзд техніки з боку двору, зі зворотного боку  будинку, адже там зараз будується торговий центр, і проїзди  захаращені технікою і будівельними матеріалами!  До того ж, ширина проїзної частини доріг не дає можливості оперативного під’їзду великогабаритної пожежно-рятувальної техніки до місця умовної пожежі. Хаотично припарковані транспортні засоби мешканців будинку заважають маневруванню спецтехніки. Також значно ускладнюють її просування шлагбауми та бетонні перепони, але ми будемо виконувати поставленні завдання будь-якими засобами. 

   У ході навчання їхнє керівництво ухвалило рішення прокладати магістральні лінії та здійснювати усі роботи зі значної відстані  від місця пожежі. І пожежно-рятувальні підрозділи вчасно впорались з незвичним завданням. За лічені хвилини пожежники вже стоять на балконі, тросом підтягують багатометрові пожежні рукави на небезпечний поверх, корегуючи зусилля своїх колег, що працюють на землі.   У підсумку пожежні розрахунки усіма своїми діями показали, що для них немає невирішуваних завдань, адже від їхніх дій залежить життя людей.  Директор департаменту оборонної роботи, цивільної захисту та взаємодії з правоохоронними органами Одеської міської ради Григорій Зубов запевняє, що на найближчу перспективу на Гагарінському плато заплановано будівництво пожежного депо, адже  на практиці стало зрозуміло, що самостійний пожежний підрозділ є вкрай необхідним саме в такому щільно забудованому житловому містечку, як “Гагарін плаза”.

У той же день рятувальники відпрацювали гасіння у ЖМ «Райдужний». Там умовно горіла квартира на п’ятому поверсі дванадцятиповерхового будинку. Самостійно не змогли покинути приміщення мешканці чотирьох квартир на сьомому поверсі. Пожежники успішно евакуювали мешканців будинку та загасили пожежу.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті