Не піар, а козирна карта

Неврологічне відділення Кодимської ЦРЛ, в якому тільки-но встановлено нове обладнання для комплексного відновлення хворих після інсульту, голова РДА Геннадій Гладенький назвав козирною картою району. Саме на це відділення тут покладається максимум надії в плані збереження лікарняного закладу в районі та надання якісного, своєчасного медичного обслуговування. За офіційними даними, минулого року в Кодимському районі інсульт перенесли 166 чоловік, в результаті хвороби померли – 24. У 2018 році на жовтень припало 105 випадків, з яких 14 людей відійшли.  

Пульс медичної активності тут б’ється з високою частотою, амплітуда розмов має розмах від «нічого не робиться» до готовності обговорювати складні та суперечливі питання, покращувати якість медичного обслуговування. За тим, що відбувається в Кодимській лікарні, уважно стежать не тільки кодимчани, а й жителі сусідніх районів, бо чимало з них їдуть по здоров’я до Кодими.

І той факт, що у неврологічному відділенні з’явилося сім новітніх модулів, завдяки яким тут тепер можуть не тільки лікувати пацієнтів, а й відновлювати важливі функції організму після інсульту, вселяє у багатьох надію на те, що Кодимська лікарня не кане в Лету із запуском госпітального округу №6. Адже таке неврологічне відділення з палатою інтенсивної терапії, де є кисневий концентратор, електрокардіограф, пульсоксиметр, протипролежневі матраци, функціонувальні ліжка, а також палата реабілітації - єдине на всю Одеську область. Саме це зазначила директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Тєряєва, перебуваючи наприкінці жовтня з робочим візитом на Кодимщині.

Щоб побачити нове обладнання, дізнатись про його функціональне призначення, лікарню відвідали голова РДА Геннадій Гладенький, депутат обласної ради Микола Сорочан, начальник фінансового управління Тамара Ніколішина, представники ЗМІ. Екскурс зробили завідуючий неврологічним відділенням Євген Кострицький та заступник головного лікаря Віктор Яремчук.

Розкриваючи функції нового обладнання та демонструючи його роботу на хворих, Євген Кострицький не приховував задоволення. Аякже, відтепер тут надаватимуть допомогу пацієнтам не тільки у лікуванні, а й у відновленні важливих функцій організму. Як було продемонстровано, нині це можна робити у ЦРЛ, де вже встановлені і діють реабілітаційні модулі для плеча, нижніх та верхніх кінцівок. Також тут є реабілітаційні столики з вантажем для рук, вертикалізатори (пристрій, завдяки якому людина може навчитись заново стояти), тренажер MOTOmed – спеціальне терапевтичне обладнання для хворих з порушенням опорно-рухливого апарату, який оснащений сучасною електронною системою для вибору програми реабілітації. 

За словами лікаря, у більшості хворих найчастіше порушуються рухова функція і мова, у важких випадках пацієнт не може вставати, сидіти, самостійно приймати їжу і контактувати з персоналом та рідними. У такій ситуації можливість хоч частково повернутися до колишнього стану безпосередньо пов’язана з реабілітацією після інсульту, приступати до якої необхідно по можливості з перших днів після початку захворювання. Тепер, завдяки такому оснащенню, медики зможуть рятувати сотні життів та протидіяти інвалідизації від інсульту. 

– Ідея придбати нові модулі належить Євгену Євгеновичу, котрий вирізняється своєю креативністю, новаторськими ідеями. Він багато читає, цікавиться новинками медицини, часто відвідує семінари, а найбільше -переймається долею своїх пацієнтів. Це і дає йому снагу шукати і застосовувати нове, - розповів Віктор Яремчук. 

А все почалося з того, що Євген Кострицький, бачачи страждання людей, які перенесли інсульт і зостались інвалідами, шукав метод допомоги таким хворим. Та й добре пам’ятає, як сам у дитинстві разом з мамою шукав допомоги у лікарів, як непросто давалось повернення функцій руки. Але тепер то все позаду. Та, напевне, і той далекий випадок вплинув на обрання фаху та оселив у його душі співчуття до хворого, любов до людей. 

Метод допомоги хворим лікар знайшов і при першій нагоді поділився своїми роздумами з депутатом Одеської обласної ради, директором АФ «Кодима» Миколою Сорочаном. Той пообіцяв допомогти. Так, за сприяння депутата з фракційного розподілу державних субвенцій у районний бюджет на здійснення заходів соціально-економічного розвитку у медичній галузі надійшло півмільйона гривень для придбання обладнання. 

- Це не піар, а нагальна необхідність для спасіння хворих після інсульту. На жаль, замкнутого циклу у нас немає. Але з’явилась дуже важлива можливість зменшити інвалідизацію хворих. Адже інсульт став вражати людей працездатного віку. Найголовніше для пацієнта - збереження дорогоцінного часу після ураження хворобою. Прийнято говорити про три години, а я наголошую на вагомих 30 хвилинах, бо вирішальним моментом є ранні реабілітаційні заходи після «судинної катастрофи», - резюмує Євген Кострицький. 

- Це обладнання завершує цикл у загальній системі лікувальних заходів та скорочує терміни відновлення пацієнтів після інсульту, збільшує їх шанси на повернення до повноцінного життя. Ми пишаємося тим, що в нашій лікарні функціонує такий відновлювальний комплекс. Думаю, кожен з нас сьогодні вдячний Геннадію Гладенькому, Миколі Сорочану, депутатам Одеської обласної ради за підтримку і розуміння, - підхопив розмову Віктор Яремчук. 

В свою чергу очільник району Геннадій Гладенький акцентував увагу на високій фаховості завідуючого відділенням Євгена Кострицького, завдяки якому неврологія Кодимської ЦРБ має значні переваги порівняно з іншими лікувальними закладами області. Він обіцяв і надалі зміцнювати цю ланку медичних послуг. 

Микола Сорочан, в свою чергу, не тільки розповів про свою діяльність як депутата облради, а й пригадав давній прикрий випадок, коли батько його дружини переніс інсульт. А реабілітаційних пристроїв, крім м’ячика, тоді ще не було. Тож довелось дружині звільнитися з роботи і три роки доглядати прикутого до ліжка батька. 

- Тому, коли йдеться про допомогу лікарняному закладу, в мене питань не виникає. Я знаю, що це на благо людини. І вдячний Євгену Кострицькому за небайдужість і професійність, а також керівництву області та колегам по депутатському корпусу за підтримку. Сьогодні Євген Євгенович сказав про необхідність мати у відділенні  «шведську стінку», яка доповнить новий відновлювальний комплекс для хворих. Обіцяю, найближчим часом вона в лікарні буде, - наголосив Микола Сорочан.

Як відомо, козирна карта не б’ється, зате пульс медичної активності на Кодимщині б’ється з високою частотою…

Фото авторки

Выпуск: 

Схожі статті