Грузія стала ще ближчою

Наприкінці кожного року ми згадуємо все напрацьоване і окреслюємо перспективи на майбутнє. Саме в такий відповідальний період мені пощастило зустрітися з унікальною людиною – авторитетним і досвідченим дипломатом, високопрофесійним і освіченим керівником, впливовим і щирим представником сучасної інтелігенції, щедрим меценатом і вже добре відомим на півдні України діячем, Консулом Грузії в місті Одеса – вельмишановним паном Торніке Берекашвілі. 

Від імені всієї творчої команди журналістів газети «Одеські вісті» та зацікавлених читачів уклінно вдячна пану Консулу, який люб’язно погодився дати невелике інтерв’ю.

Досьє «ОВ». Торніке Берекашвілі

Дата народження: 13 червня 1978 року, Тбілісі, Грузія   

Сімейний стан: одружений

Діти: син

Дипломатичний ранг - Радник

З 2005 року працює у Міністерстві Закордонних Справ Грузії.

2009-2012 рр.  - Консул у Генеральному консульстві Грузії в м. Салоніки, Грецька Республіка

2012 р. - Віце-консул у Генеральному консульстві Грузії в м. Стамбул, Турецька Республіка 

2012-2013 р. - Радник Посольства Грузії в Турецькій Республіці 

2013-2016 р. - Виконуючий обов’язки Генерального консула Грузії в м. Салоніки, Грецька Республіка 

2016-2017 рр. - Консул у Генеральному консульстві Грузії в м. Салоніки, Грецька Республіка

З 01.06.2017 по теперішній час - Консул-керівник Консульства Грузії у м. Одеса, Україна (консульська екзекватура від 18 серпня 2017 року).

Коротко потрібно зауважити, що саме 2018 рік став визначним для Грузії – цього року країна відзначає 100-річчя заснування першої Демократичної Республіки Грузія. Одеса завжди була важливим дипломатичним центром, і однією з перших консульських установ Грузії у  вересні 1918 року було засновано саме Генеральне консульство Демократичної Республіки Грузія в Одесі.

Історія свідчить про активну діяльність Консульства протягом всього існування дипломатичної місії у нашому славному місті.

26 травня 1998 року відбулося відкриття Генерального консульства Грузії у м. Одеса. 

Багато цікавих людей організовували роботу Консульства Грузії в Одесі, але саме теперішній очільник відрізняється особливим ставленням до україно-грузинських взаємовідносин, креативним мисленням та вмінням налагоджувати тісний взаємозв’язок і роботу між Консульством, органами публічної влади, громадськими організаціями та соціально-активним бізнесом.    

Як було вже зазначено, пан Берекашвілі має чималий досвід роботи у різних країнах. Працюючи у Міністерстві Закордонних Справ Грузії з 2005 року, вперше був призначений у 2009 році Консулом у Генеральному консульстві Грузії у м. Салоніки Грецької Республіки. У різні періоди працював на дипломатичних посадах у Грецькій Республіці та Турецькій Республіці, а з червня 2017 року очолює Консульство Грузії в Одесі.

  Консульський округ, в межах якого пан Торніке Берекашвілі виконує функції Консула, охоплює території Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та Автономної Республіки Крим. 

Кор.: Шановний пане Консуле, відповідно до територіального поділу Консульство Грузії в Одесі охоплює весь південь України. Напевне в кожній з областей є окремі місцеві діаспори, які опікуються питанням підтримки грузинів в Україні. Як складаються відносини Консульства з діаспорами на Одещині та в інших регіонах.

Торніке Берекашвілі: Завдяки плідній та тісній співпраці Консульства Грузії в Одесі з діаспорами у різних областях ми можемо пишатися реальними результатами нашої спільної роботи. Тож слова поваги та вдячності найперше хочу висловити на адресу небайдужих людей та активних діячів, які координують діяльність грузинської діаспори у Херсонській області, де багато років поспіль діє Херсонське грузинське національно-культурне об’єднання «Ілорі»,  яке очолює Еліко Маркелія.  У Миколаївській області працює потужна діаспора – Грузинське національно-культурне товариство «Іберія» на чолі з його головою Валерієм Ехвая. Великою просвітницькою та іншою організаційною роботою в Одеській області займається Грузинський культурно-освітній центр «Іверія» під керівництвом Шорени Гегешидзе та Грузинске національно-культурне товариство «Сакартвело» під керівництвом Акакія Якобішвілі. Саме ці товариства виконують головну просвітницьку місію, де дітей знайомлять з культурою, традиціями, історією, мовою, танцями і піснями Грузії. 

Що важливо, заходи національно-культурного спрямування, організовані товариствами, та й заняття в національно-культурних центрах відвідують представники різних національностей, що свідчить про високу зацікавленість суспільства у вивченні грузинських традицій, історії та культури. 

У свою чергу високий професіоналізм керівників культурних центрів та щире їх покликання і бажання знайомити усіх зацікавлених з культурою Грузії і дає чималі результати. 

Кор.:  Які найвагоміші, найвидатніші надбання Ви можете окреслити у діяльності Консульства Грузії в Одесі у 2018 році?

Торніке Берекашвілі: Рік, що завершився, справді був плідним на здобутки історичного рівня. Ми пишаємося тим, що за підтримки органів публічної влади України, національно-культурних товариств та бізнес-структур нам вдалося зробити чимало. Низку заходів проведено в рамках 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією. 

Так, у квітні поточного року було проведено круглий стіл «Україна-Грузія: духовна місія у світі» та грузино-український патріотичний захід «Мова-Вітчизна-Віра!». У рамках заходів відбулися презентації виставок про особливі історії українських військових і добровольців, які надавали підтримку Грузії під час військового конфлікту з Росією в Абхазії в 

1992-1993 роках. Під час заходів виступали українські та грузинські військові, які поділилися своїми спогадами про участь у військових операціях, про героїзм патріотів, які захищали незалежність та територіальну цілісність Грузії.   

травня було відкрито меморіальну дошку на будівлі, де діяло Генеральне консульство першої Демократичної Республіки Грузія в Одесі. Цього ж дня відбулася важлива подія 2018 року. В Одесі було організовано святковий захід з нагоди 100-річчя заснування першої Демократичної Республіки Грузія. В урочистостях взяли участь усі міжнародні представництва, які працюють в Одесі, делегації з різних країн, духовенство, керівники органів влади та бізнес-структур, громадські діячі, науковці та представники ЗМІ.

Та найголовнішою і знаковою подією року для грузинської діаспори в Одесі є освячення грузинської Церкви Святої Тамари, в якій з 23 жовтня проводяться богослужіння грузинською мовою. 

Кор.: Які культурно-просвітницькі заходи проведено  у поточному році за ініціативи Консульства Грузії в Одесі?

Торніке Берекашвілі: Велика кількість різноманітних культурних заходів проведено у Херсоні, Миколаєві та Одесі, серед яких фестивалі, дні культури Грузії, презентації фотовиставок, численні концерти і виступи в рамках різних заходів Народного художнього колективу України ансамблю грузинської пісні і танцю «Сакартвело», телепроекти, неформальні зустрічі з працівниками і студентами Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України. Також підписано Меморандум про співробітництво між Одеською національною науковою бібліотекою та Національною парламентською бібліотекою Грузії. 

Але хочу відзначити окремо велике грузинське національне свято – Фестиваль культури Грузії «Тбілісоба в Одесі», який було проведено на початку листопада. Цей традиційний в Грузії фестиваль проводився вперше в Одесі. Протягом кількох днів це свято відвідали тисячі гостей з різних регіонів України та міжнародні делегації. У рамках фестивалю лунали грузинські та українські пісні. Запальними грузинськими танцями зачаровували чисельну публіку виконавці різного віку. Під час вікторин і конкурсів переможці і учасники отримували коштовні призи і подарунки. Велика кількість сувенірів, картин і товарів побуту грузинського виробництва була представлена усім шанувальникам грузинської культури. Грузинськими традиційними стравами і винами пригощали усіх бажаючих гостей свята. Фестиваль викликав чималу зацікавленість, тому ми сподіваємось, що й у майбутньому це свято буде проводитись  Одесі.     

Кор.:  Справді, усе перелічене є результатом потужної роботи працівників Консульства і діаспори. Але Ви неодноразово зазначали, що свої плани та ідеї Ви змогли реалізувати завдяки підтримці керівництва органів публічної влади та керівників бізнесових структур. Кого Ви виділяєте як найактивніших у Вашій спільній роботі?

Торніке Берекашвілі: Безумовно, хочу насамперед подякувати за підтримку і допомогу у проведенні усіх наших заходів керівництво Одеської, Миколаївської та Херсонської обласних державних адміністрацій, Одеської, Миколаївської та Херсонської міських та обласних рад, Представництво Міністерства Закордонних Справ України в Одесі. Завдяки їх активній підтримці та щирій зацікавленості будь-які заходи за нашою ініціативою були проведені на високому професійному і патріотичному рівні.

Окрема вдячність представникам грузинської діаспори та бізнесових кіл, які завжди підтримують ідею розвитку грузинської культури і духовності в Україні, зокрема це – пан Важа Іукурідзе, пан Олег Кутателадзе, пан Давид Бочорішвілі, пан Шота Хаджишвілі, пан Роман Гочіашвілі.

Кор.: Вельмишановний пане Консуле, які Ви ставите завдання на майбутнє перед собою та своєю командою професіоналів і однодумців? 

Торніке Берекашвілі: Планів дуже багато. Мабуть складно окреслити все одним реченням, але знаю напевне, що ми будемо продовжувати розпочату роботу з популяризації грузинської культури в Україні. 

Ми готові розвивати взаємовідносини між Україною і Грузією через реалізацію проектів по обміну за культурним та просвітницьким напрямками  і візитам молоді та творчої інтелігенції Грузії в Україну і навпаки. Такі проекти успішно стартували у 2018 році і, я сподіваюся, будуть мати подальший розвиток. Особливо хочеться відзначити підтримку Консульством соціальних проектів «Діти просять миру» та «Діти за мир», в рамках яких діти учасників АТО/ООС та волонтерів з України мали можливість побувати на відпочинку та реабілітації у грузинському місті Батумі. А діти з Грузії, батьки яких брали участь у військових діях та відстоювали незалежність Грузії та України, оздоровлювалися у м. Херсон. Ці проекти є прикладом справжньої народної дипломатії між Грузією і Україною, яка сприяє дружбі між українськими та грузинськими дітьми, особливо між тими дітьми, які, на жаль, знають що таке війна. 

Ми плануємо у подальшому продовжувати благодійні справи та підтримувати підшефні установи, серед яких Одеський будинок людей похилого віку та «Михайлівська спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Саратського району Одеської області.

Сьогодні, підбиваючи підсумки роботи у 2018 році ще раз хочу подякувати усім, хто допомагав реалізовувати нові цікаві проекти, усім небайдужим до питань розвитку українсько-грузинських взаємовідносин.

Окрема вдячність Грузинським культурно-освітнім центрам в Одесі, Миколаєві та Херсоні, а також працівникам Консульства Грузії в Одесі.

І на завершення вітаю всіх зі святами!

Нехай Новий рік і Різдво Христове принесуть Україні мир, а кожному з нас щастя, здоров’я, достаток, родинний затишок, здійснення найзаповітніших мрій, невичерпну енергію і наснагу, душевну гармонію і Божу підтримку у добрих справах.

Хай Вам щастить! 

Щиро,

Консул Грузії в Одесі,

Торніке Берекашвілі

 

 

Выпуск: 

Схожі статті