В полі зору – освіта і медицина

Незважаючи на негоду, що накрила північ Одещини 23 січня, голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов здійснив робочу поїздку до Великомихайлівського району.

Спочатку він відвідав освітні заклади: поспілкувався з представниками дитячого самоврядування та батьківським колективом Новопетрівської ЗОШ, педколективом Велико­михайлівської опорної школи. У центрі уваги очільника області – якість харчування школярів, нова українська школа, інформаційне забезпечення навчальних закладів та ін.

Гарячі обіди для учнів

«Від початку нового навчального року відновлено роботу харчових блоків у восьми школах Великомихайлівської об’єднаної територіальної громади. Таке завдання керівництву ОТГ поставив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов навесні 2018 року, – повідомляє прес-служба ОДА. – Тоді, під час інспекції шкіл, були виявлені суттєві порушення в організації харчування. Сьогодні під час робочої поїздки до району очільник області завітав до Новопетрівської школи з повторною перевіркою.

«З першого вересня у громаді понад півтори тисячі учнів смакують гарячими обідами. Надзвичайно приємно чути від дітей, що тепер обіди набагато смачніші. Адже якість освіти починається з таких, на перший погляд, дрібних, але важливих кроків», – зазначив Максим Степанов. Він особисто поспілкувався з викладачами та учнями школи. 

Зазначимо, наразі гарячими обідами охоплено 1506 школярів громади, з них 419 харчуються безкоштовно. Вартість обіду становить 13 гривень.

Для повноцінної і якісної освіти

Також голова ОДА Мак­сим Степанов завітав до Велико­михайлівської опорної школи №1. Це один зі ста закладів у регіоні, в якому облаштовано кабінет дистанційної освіти з новими комп’ютерами та інтерактивною дошкою. Завдяки цьому учні можуть слухати онлайн-уроки, які проводять вчителі з інших шкіл області. Впровадження саме такої системи вмотивоване, зокрема, нестачею педагогів з деяких дисциплін. Очільник регіону перевірив Wi-Fi та наявність високошвидкісного інтернету в закладі.

«Ми облаштовуємо класи для поглибленого вивчення природничо-математичних дисциплін і дистанційної освіти. В кожному першому класі регіону навчаються за «Живими абетками», а випускники мають можливість підготуватися до ЗНО за допомогою безкоштовного проекту BeSmart. У комплексі це дозволяє надавати повноцінну та якісну освіту», – підкреслив очільник регіону.

Проект, покликаний зберегти здоров’я 

Максим Володимирович також відвідав Велико­михай­лівську центральну районну лікарню, поцікавився роботою обласної виїзної поліклініки, діяльністю сімейних лікарів, відвідав дитяче відділення і був вражений новим висококласним обладнанням стоматологічних кабінетів. 

«У рамках проекту «Мобільна поліклініка» безкоштовні медичні огляди мешканців відбулися вже у 25 населених пунктах Одеської області, – повідомляє прес-служба ОДА. –  За цей час дві команди лікарів обстежили понад 4 тисячі пацієнтів, які були направлені на обстеження сімейними лікарями. Зокрема, сьогодні спеціалісти проводять діагностику мешканців Миколаївського та Великомихайлівського районів. 

«Коли ми запускали цей проект, було чимало труднощів і критики. Мовляв, це не потрібно. Але ж результат говорить за себе: зазвичай на прийом приходять вдвічі більше пацієнтів, ніж були попередньо записані. За час роботи мобільних поліклінік вперше були встановлені діагнози для понад 500 пацієнтів. Тобто, люди дізналися про хворобу на ранньому етапі і почнуть лікуватися. Тож ми навпаки плануємо розширити коло фахівців, які працюють на виїздах, і збільшити кількість таких «амбулансів», – підкреслив під час відвідування Великомихайлівського району голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Спілкуючись з людьми у Великій Михайлівці, керівник області наголосив, що проект «Мобільна поліклініка» є довгостроковим. Автоамбуланси будуть щоквартально охоплювати всі райони області, змінюючи населені пункти. Завдяки мобільним поліклінікам відбувається раннє виявлення найбільш поширених в Україні нозологій, серед яких –  серцево-судинні захворювання, цукровий діабет і бронхіальна астма. Тобто своєчасна діагностика в результаті допомагає суттєво підвищити тривалість життя мешканців сіл.

Максим Степанов подякував лікарям, які працюють у складі мобільних поліклінік, адже їхня робота часто триває понаднормовий день. До складу кожної бригади входять такі лікарі, як кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, мамолог та спеціаліст УЗД. Для встановлення діагнозу використовується також телемедицина. За потреби пацієнта направляють на додаткове обстеження чи лікування у заклади вузькоспеціалізованої медичної допомоги. Від початку реалізації проекту лікарі мобільних поліклінік здійснили огляди в 11 районах регіону. Запис на діагностику формується заздалегідь. Для цього необхідно взяти направлення у свого сімейного лікаря. Нагадаємо, ініціював «Мобільну поліклініку» голова Одеської ОДА Максим Степанов. Проект є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення».

–  Робочу поїздку до нашого району Максим Степанов завершив особистим прийомом громадян, – розповіла голова Великомихайлівської районної ради Катерина Лаптієнко. –  Багато ідей та пропозицій висловлено голові ОДА під час зустрічей: і дороги, і придбання обладнаня, і відкриття палати для гемодіалізу, і можливе реформування районів... На всі питання Максим Володимирович дав вичерпні відповіді. Маємо надію та не втрачаємо віри у здійснення побажань великомихайлівців!

За матеріалами прес-служби ОДА

Выпуск: 

Схожі статті