Профілактика – на належному рівні

У порівнянні з розбурханим півднем Одещини щодо захворюваності на кір Захарівський район виглядає тихою гаванню. Як повідомила лікар-педіатр центральної районної лікарні Надія Чмир, на даний час недужих на цю небезпечну хворобу не зафіксовано.

Досить пристойною є й офіційна статистика з проведення щеплень КПК, яке допомагає людям набути імунітет до кору, паротиту і краснухи. Так, 2018-го майже 92 відсотки дітей однорічного віку отримали плановий захист від цих небезпечних інфекційних захворювань. Шестирічні малюки охоплені щепленням на 98 відсотків. Решта дітей поки що не мають імунітету до кору, паротиту і краснухи через категоричну відмову їх батьків від щеплень.

– Тривожить те, що більшість цих малюків не отримують захисту від  хвороб, бо їх матері вважають «модною» відмову від профілактичних медичних заходів, – розповіла Надія Чмир. – Буває, спілкуєшся з такими батьками і вони не можуть чітко сформулювати причину свого небажання робити щеплення. Є й інша категорія батьків з ряду неблагополучних, які сидять вдома і просто не хочуть йти до лікувального закладу. Та, все ж таки, завдяки наполегливості фельдшерів на місцях та шкільних медсестер району нам вдається вмовляти деяких матерів на щеплення. Приміром, з числа тих, хто спочатку відмовлявся, 76 відсотків малюків вакцинували у дворічному віці і старше, а 86% дітей отримали щеплення у 7 років і старше. Поряд з цим залишається певна кількість дітей, які на сьогодні не мають захисту не лише від кору, паротиту і краснухи, а й від багатьох інших небезпечних хвороб. 

Саме через відмову від щеплень в районі все таки трапляються випадки захворювань – наприклад, торік було зареєстровано 20 недужих на кір, з них 13 дітей. На щастя, хвороба протікала у легкій формі, тож летальних результатів не було.

На даний час в районі підлягає щепленню 207 дітей однорічного віку. Сімдесят малюків мають пройти вакцинацію у два роки і старше – це ті, хто відмовився зробити щеплення вчасно. Крім цього, 259 дітей буде щеплено у 6-річному віці і на сьогодні захист отримали вже 55 малюків. Від семи років і старше підлягають щепленню 44 дитини.

Залишок вакцини в районі за станом на 28 січня поточного року становить 126 доз. Лікарі сподіваються, що найближчим часом запаси препаратів для щеплень КПК надійдуть до лікувальних закладів Захарівщини і робота щодо вакцинації якомога більшої кількості дітей буде проведена на належному рівні.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті