Горіхи – українські, підхід – європейський

Кооператив «Горіх Причорномор’я» цьогоріч перероблятиме молоді плоди без шкірки на горіхове молоко за китайською технологією.

Засновник підприємства Павло Тулба довгий час займався експортом кашки грецького горіха у різні країни. У 2011 році він вирішив закласти власний сад у с. Троїцьке. Починав з 35 га. Нині ж має в обробітку 270 га, з яких 150 га — під волоським горіхом і фундуком, 10 га — під шипшиною. Горіхова компанія поступово перейшла на органічне виробництво продукції з вертикальною інтеграцією, тобто від поля до кінцевого споживача, з гнучким підходом до мінливих зовнішніх та внутрішніх ринків.

У перспективних планах —  отримання 300-400 тонн волоського горіха і стільки ж фундука, щоб виробляти ексклюзивний продукт —  горіхову пасту з медом. Задля цього налагоджено співпрацю  з Інститутом біотехнологій для розробки технології висаджування спеціальних трав. Займається підприємство і  новим видом діяльності –  вирощуванням трюфеля на коренях фундука. 

6-8 лютого фахівці «Горіху Причорномор’я» втретє взяли участь у виставці Fruit Logistica (Берлін). 

— Цього року ми поїхали великою командою, щоб презентувати учасникам виставки і виробникам упакованих салатів новий продукт на основі волоського горіха свіжого або замороженого (грецькогоріхфреш). Відверто скажу, що такого харчового продукту на основі волоських горіхів з вишуканим смаком і високої якості в Європі ніхто не виробляє, — розповів Павло Тулба. —  Після дегустації усі виробники упакованих салатів висловили бажання його купувати. Тепер переймаємося організаційними питаннями щодо майбутніх поставок європейським споживачам нашої продукції. 

Выпуск: 

Схожі статті