Допоможемо Сандро!

 У списку благодійних ініціатив Генерального консульства Грузії в Одесі чимало добрих справ. З його ініціативи представники грузинської діаспори не раз організовували благодійний збір коштів на потреби поранених воїнів АТО, дітей-переселенців з Луганської та Донецької областей.   

 Благодійними акціями Генеральне консульство Грузії в Одесі і вся грузинська діаспора намагається не тільки матеріально допомогти українським друзям, а й висловлює братню підтримку всьому українському народу в нелегкий для нього час. 

 Не забувають в консульстві і про проблеми своїх земляків. Тут вирішили організувати збір коштів на допомогу важкохворому грузинському хлопчикові – маленькому Сандро, якому невдовзі виповнюється п’ять років. Медики нещодавно поставили йому страшний діагноз – рабдоміосаркома легені.

 – Ця хвороба рідко зустрічається у маленьких дітей. У хлопчика тривалий час спостерігалася знижена температура тіла. Лікарі не могли поставити точний діагноз і продовжували лікувати бронхіт. Вже згодом, при подальшому обстеженні, з’явився невтішний висновок, – розповідає історію Сандро голова Одеського грузинського національного-культурного товариства «Сакартвело», художній керівник народного   ансамблю грузинської пісні і танцю «Сакартвело» Акакій Якобішвілі.

  Грузинська громада одразу ж відгукнулась на звістку про цю біду – почали збирати кошти кожен в особистих можливостях.  Первинну суму зібрали на більш ретельні аналізи і на перший етап лікування, щоб хоча б  призупинити погіршення стану  дитини.

  Результати досліджень відправили до кількох Європейських країн. На заклик надати допомогу Сандро відгукнулися в одній німецькій клініці. Там же лікарі виявили тромб у серці, який міг обірватися при коливаннях тиску в салоні літака. Якби про цю проблему знали заздалегідь, той політ  ніколи б не відбувся. Але незважаючи на слабкий імунітет, міцний духом хлопчик благополучно дістався  Німеччини.

– Щоб допомогти родині, грузинська діаспора згуртувалася. Крім грузинів, які проживають на території України, збір коштів здійснюється грузинськими громадами і в самій Грузії, – каже Акакій Якобішвілі.

  А Шорена Гегешидзе, керівник Грузин­ського культурно-освітнього центру «Іверія» зазначає: 

Грузинська діаспора не може стояти осторонь цієї події, хоча б вже і тому, що дитина у родині кожного з нас – це найдорожча цінність, вона недарма вважається найстаршим  членом  родини. Всі наші зусилля обов’язково будуть спрямовані на те, щоб зробити навіть неможливе для одужання Сандро.  

  Грузинські друзі впевнені у тому, що всю необхідну суму, а це близько 120 тисяч євро, буде зібрано.  Спочатку необхідно знайти для допомоги  Сандро близько 40 тисяч євро. За словами родичів, лікування триватиме більше півроку. 

 Шорена Гегешидзе  повідомила також, що  німецькі лікарі вже зробили хворому малюку  одну операцію з видалення тромбу і наразі розпочато сеанси хіміотерапії, тому що  видалення пухлини ускладнено. 

Щоб залучити додаткові кошти, грузинські друзі задумали благодійну акцію – ярмарок-концерт, і запрошують взяти участь у ній одеситів, всіх, хто не байдужий до чужого горя.

 Анна Джиджавадзе, представник молодіжної ради грузинської діаспори висловила  думку молодих членів громади:

– Не буває чужих дітей, як і чужої  біди. І старше покоління грузинів, і молодше  зроблять усе можливе, щоб в короткі терміни допомогти  нашій хворій дитині.  Концертна програма, що пройде сьогодні (2 березня) у  залах супермаркету «Фрешмаркет», що на Пантелеймонівській  вулиці, о 16-й, насичена грузинськими танцями, нашими піснями,  які звучатимуть, як ніколи від душі і серця, тому що ми всі глибоко переживаємо  за долю Сандро! На концерті співатиме і танцюватиме  ансамбль «Сакартвело».

 Закон життя – на добро потрібно відповідати добром. Настала  черга українців допомогти грузинським друзям у їхній біді.

Выпуск: 

Схожі статті