ВАША ВЕЛИЧНОСТЕ, ЖІНКО. Ірина Головатюк-Юзефпольська

Головний лікар пологового будинку № 1 м.Одеси, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, член Європейської асоціації хірургів-ендоскопістів, депутат Одеської міської ради (ІV, V, ІV скликання), відзначена нагородою «Золотий Скальпель Одеси» та нагороджена «Орденом княгині Ольги» 2-го і 3-го ступенів

Яка роль жінки, на ваш погляд,  у сучасному суспільстві?

Роль жінки у суспільстві залежить від особистості кожної жінки, від того наскільки вона сама бажає себе реалізовувати у сучасному суспільстві не тільки як жінка, як мати… Бо саме роль жінки-матері є основною… Бо  найважливішим, на мою думку, завданням жінки є продовження її в дітях. Жінка приходить в цей світ щоб виконати цю найважливішу, визначену Богом найвідповідальнішу місію. Вважаю слово МАМА це найсвятіше людське слово і нічого більш важливого  окрім материнства для жінки бути не може. Під час виношування дитини жінка збагачується особливими почуттями любові, які закладено у свідомість жінки вселенським визначенням і Божою силою.  А перед сучасною жінко постає завдання бути не тільки мамою, а ще й активною співучасницею усіх процесів, що відбуваються у суспільстві. Приємно, що таких жінок багато. І ми бачимо чимало прикладів жінок, які реалізували себе як лідери, видатні керівники, громадські діячі, заслужені представники майже у всіх сферах життєдіяльності, а головне – як Матері. Така самореалізація для жінки є найскладнішим і найвідповідальнішим вибором,  і перед суспільством, і перед колегами, і перед родиною, і насамперед  перед собою. 

Які вчинки і здобутки вам допома­гають стверджуватися, як жінці у суспільстві? 

Мені пощастило очолювати майже 20 років колектив відданих професіоналів, які з великою відповідальністю і честю несуть високе звання акушерів. Це люди, які у будь який момент готові виконувати усі завдання задля збереження життя матерів і їх немовлят. Це моє життєве покликання, це мій свідомий вибір – стояти на захисті материнства і виконувати все залежне від мене особисто, від усього нашого колективу, аби жінка була щаслива в материнстві, а дитина, приходячи у цей світ, була захищена материнською любов’ю. Я теж мама і знаю як це важливо. Так, багато ідей про захист материнства запроваджено у нашому регіоні за моєї ініціативи. Нас чують керівники органів влади і допомагають у реалізації різних проектів і по роботі з вагітними жінками, майбутніми батьками, і навіть з підлітками, що важливо у сучасному суспільстві. Правда, інколи жалкую, що не народилась чоловіком… не дивуйтесь… Бо впевнена, що саме чоловікам під силу реалізувати найсміливіші плани та ідеї без надпотужних зусиль, як це доводиться жінкам. Будь я чоловіком, напевне змогла б більше створити задумів та ідей. Але ж є певні обмеження, як я кажу «Є СПІДНИЦЯ…» яку потрібно носити з честю і залишатись жінкою. 

А крім того... «виховую» своїх улю­бленців, це дві східно-європейські вівчарки – Каррера і Лакі.

А ще, у 20 років я виконала норму кандидата у майстри спорту по стрільбі з пістолета, перейшла у розряд любителів (не мала змоги продовжувати далі тренування і брати участь у змаганнях). А зараз, у часи, коли мені необхідно впоратися зі своїми переживаннями, або якимись сумнівами, я іду в тир і займають стрільбою з пістолета. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті