Від «Родіни» до «Родини»

Після реставрації в Балті відкрився кінотеатр, аналогів якому немає на півдні Одещини.

Кінотеатр стояв у запустінні кілька десятиріч. Тепер - це сучасний культурний центр, який змінив не тільки своє обличчя, але й ім’я.  Раніше кінотеатр називався «Родіна», а сьогодні - «Родина».

Свою історію кінотеатр почав писати на початку 1960-х років. Пам’ятають його стіни і виступ відомого космонавта, балтянина Георгія Шоніна. Потім споруда пережила непрості часи запустіння і забуття.  За відродження культурного центру влада Балтщини взялась п’ять років тому. Ця ідея мала благополучне завершення, завдяки підтримці депутатів Одеської обласної ради, народного депутата Олексія Гончаренка. Проект втілювався за рахунок співфінансування Балтської ОТГ та обласного бюджету. Понад 4,5 млн. грн.  було виділено з обласного бюджету на проведення зовнішніх і внутрішніх реставраційних робіт будівлі і придбання сучасного обладнання. Урочисту частину відкриття кінотеатру розпочав зразковий колектив «Балтська зірочка». 

– Вдячний всім, хто доклав зусиль до збереження і відродження нашого кінотеатру. Це і є децентралізація: спрямування фінансів і відповідальності на реалізацію локальних проектів. Вірю, кінотеатр послужить збагаченню духовності балтян, продовженню знайомства зі світом прекрасного», відзначив міський голова Сергій Мазур.

Першим переглядом в оновленому кінотеатрі став відеоролик під символічною назвою «Будуємо країну разом», а також кінофільм «Зелена книга». У церемонії відкриття кінотеатру взяли участь народний депутат Олексій Гончаренко, депутат Одеської обласної ради Олександр Остапенко, керівництво Балтської ОТГ та Балтського району, громадськість. 

Відзначимо, що раніше голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський акцентував увагу на тому, що з появою кінотеатру балтська громада отримає концертно-виставковий майданчик, аналогів якому немає на півдні Одещини. 

Фото Анни Рибіцької

 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті