Суспільно - значить відкрито і об’єктивно

25 квітня за адресою вул. Фон­танська, 3 відбулося урочисте відкриття Одеського хабу Академії суспільного мовлення, який за задумом фундаторів стане новим освітнім простором і коворкінгом для студентів та працівників медіа. 

Що таке Академія суспільного мовлення? Це український медійний проект («Національна суспільна телерадіокомпанія України»), розроблений у партнерстві з Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action та МЗС Німеччини. Він існує вже три роки, об’єднує майже дві з половиною тисячі учасників. За цей час українські та іноземні спеціалісти провели майже півтораста тренінгів, майстер-класів, організували навчальні поїздки. Сьогодні Академія - це різноманітні навчальні програми для творчого та адміністративного персоналу, стажування, навчальні тури до провідних мовників світу, курси іноземних мов, щотижнева розсилка можливостей навчання, стажувань та грантів в Україні і за кордоном.

Одеський хаб Академії - один із чотирьох регіональних в Україні. Його відкриття відбулося за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля,  представників Deutsche Welle Akademie на чолі з керівником відділу «Азія та Європа» департаменту медіа розвитку DW Akademie Міхаелем Кархаузеном, члена правління Суспільного Миколи Чернотицького, PR-директорки Суспільного Вікторії Сидоренко та керівника Академії суспільного мовлення Ярослави Камінської. 

На відкритті гостей вітав від імені команди керівник Одеського хабу Академії суспільного мовлення Станіслав Калач. Він зазначив, що підготовка до цієї важливої події тривала кілька років.

Член правління Суспільного Микола Чернотицький висловив подяку партнерам - Deutsche Welle Akademie, Надзвичайному і Повноважному Послу Німеччини в Україні Ернсту Райхелю,  а також  уряду Німеччини  за підтримку.

- Саме завдяки цій підтримці, - каже Микола Чернотицький, - ми спромоглися відкрити в Одесі хаб, який, безперечно буде розвиватись. Сподіваємось, що через рік цей хаб стане кращим хабом Академії суспільного мовлення.

- Мені приємно вітати таку молоду амбітну команду, - сказав Ернст Райхель. - Цілком очевидно, що в останні роки суспільне мовлення в Україні зробило великі кроки. І це вкрай важливо, адже країна, що йде шляхом розвитку та поглиблення демократії, потребує високопрофесійних та незалежних медіа. Вони своєю роботою зроблять внесок в прозоре, об’єктивне та неупереджене інформування громадян, висвітлення подій, що сприятиме успішним перетворенням. Виборча кампанія в Україні продемонструвала виклики, з якими зустрічаються журналісти. В Одесі працює тридцять п’ять телеканалів. Але чи всі вони стоять на позиціях об’єктивного та неупередженого висвітлення подій та явищ.? Тому потрібна високопрофесійна, об’єктивна журналістика, яка не грає на чиємусь боці. Особливо це важливо під час проведення виборчих кампаній. Щоб не було чорного піару і замовних матеріалів. Тому, безсумнівно, робота хабу має відіграти важливу роль у підготовці журналістів, у розвитку незалежного суспільного мовлення. Хаб - це об’єднання в спільноту професіоналів на основі цінностей і кращих стандартів. Це осередок створення незалежного плюралістичного медіапростору.

- Із відкриттям  хабу ми маємо можливість залучити ще більше студентів, молоді, журналістів, громадських активістів до навчань та тренінгів, - підкреслила керівник Академії суспільного мовлення Ярослава Камінська. - Одеський хаб стане платформою професійної медіа освіти, це навчальний заклад новітнього типу за цінностями і стандартами суспільного мовлення. Наші двері відкриті завжди і для всіх.

Отже, регіональний хаб - це професійна медіаосвіта, прес-центр для незалежних медіаорганізацій та професіоналів, культурні та творчі заходи для молоді і студентства, місце зустрічі для навчальних, громадських ініціатив та медіастартапів. Все це має на меті створити зручне середовище для розвитку незалежних медіа та громадських ініціатив у південному регіоні України. Тут є прес-центр, місце для лекцій та публічних заходів, робочі місця для команд та  професіоналів, коворкінг, сад для культурних подій.

У день відкриття відбулися майстер-класи від іноземних експертів, інтерактивна дискусія.

На знімку: Микола Чернотицький

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті