Пам’ятаємо, перемагаємо

Під таким гаслом українці відзначали величні травневі дати – День пам’яті та примирення і День Великої Перемоги. Нині ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн. 

Урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги розпочалися в Захарівці увечері 8 травня традиційною факельною ходою молоді. Зворушливі слова ведучих мітингу-реквієму проймали до глибини душі. Відрадно, що з усіх учасників заходу третину складала молодь, утверджуючи гасло «Пам’ятаємо ціну Перемоги…Не забудемо подвиг дідів». Покладання квітів та запалених свічок до обеліска загиблим воїнам, хвилина мовчання стали даниною скорботної шани, поваги й глибокої пам’яті захарівців про героїв-визволителів від нацизму.

Зранку в День Великої Перемоги біля погруддя Тараса Шевченка відбувся велелюдний мітинг. На святкування 9 травня люди тут зібралися вперше, адже всі попередні роки урочистості відбувалися на центральній площі Захарівки. Незвичайні тематичні локації з червоними маками створювали особливу атмосферу свята і піднесеного настрою. Організовано, урочисто йшли на мітинг шановні ветерани, діти війни, представники трудових колективів, учнівська молодь та звичайні громадяни. Майже у всіх – живі квіти та яскраві вінки. Офіційні заходи відкрила Захарів­ський селищний голова Тетяна Пустова. Зі щирими вітаннями до земляків також звернулися керівники району Олексій Осійчук та В’ячеслав Думитрашко, голова ради ветеранів Володимир Марковкін, в.о. військового комісара Олександр Морозюк і учениця місцевої школи Катерина Чорнопіщук. 

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять полеглих у боях за Батьківщину, померлих та закатованих у нацистських таборах. Після цього всі рушили до обеліска загиблим у роки Другої світової війни землякам і поклали квіти. 

На завершення місцеві аматори дали святковий концерт, а всі охочі могли скуштувати солдатської каші, яку в польовій кухні приготували працівники районного підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Ці урочисті дні зібрали на одному майданчику представників різних поколінь, різних політичних партій та поглядів. Усі без зайвих гасел об’єдналися, аби згадати подвиг героїв Другої світової війни та вшанувати величну звитягу переможців.

Выпуск: 

Схожі статті