ТЕМА ДНЯ: БУДЬМО ЗДОРОВІ? Якісна медицина для села

Днями голова районної ради Віталій Мосійчук та в. о. голови РДА Сергій Лоскутніков разом депутатом обласної ради Князем Хачатряном відвідали КНП «Березівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Нині тут проводиться капітальний ремонти кабінетів відділення загальної практики сімейної медицини.

Головний лікар Ірина Кондрашова продемонструвала гостям клініко-діаг­ностичну лабораторію, забезпечену сучас­ним та високоточним автоматизованим обладнанням, яке дає змогу розширити спектр лабораторних тестів, а також запровадити сучасні та більш ефективні методи досліджень. За допомогою авто­матичних аналізаторів проводиться пов­ний спектр лабораторних досліджень, тестів на ВІЛ-інфекцію, гепатити В та С, тропоніновий тест (виявлення інфаркту міокарда), які необхідні для своєчасної діагностики захворювань на первинному рівні.

Приємно відзначити, що Березівський ЦПМСД отримав 8 сучасних мобільно-діагностичних комплексів телемедицини для ФАПів сільрад і ОТГ.  Кожна медична валізка укомплектована сучасним портативним електрокардіографом, тонометром, термометром, стетоскопом та планшетом. Вартість такого мобільно-діагностичного комплексу – 42 тис. грн. Кошти ж для придбання планшетів надійшли з бюджетів Березівської та Розквітівської  ОТГ, Раухівської селищної ради, Ряснопільської, Демидівської, Маринівської та Гуляївської сільрад. 

Новітнє мобільне обладнання було урочисто передано лікарям та медсестрам амбулаторій і ФАПів Розквітівської ОТГ, Раухівської селищної ради, Ряснопільської, Демидівської, Маринівської та Гуляївської сільрад. 

Головний лікар Ірина Кондрашова роз­повіла, що відтепер сільські медики можуть проводити огляд пацієнта на місці й у разі необхідності оперативно передати відповідну інформацію сімейному лікарю, щоб визначитися з діагнозом. Це зекономить час і кошти, а головне – збереже здоров’я і життя хворого.  

– Сільські жителі Березівщини ще на крок наблизилися до якісної медицини. Ми й надалі дбатимемо, аби мешканці району могли отримувати необхідну кваліфіковану медичну допомогу на місці, без необхідності спеціально їхати до райцентру та стояти довгі черги у лікарні, — додав голова районної ради Віталій Мосійчук.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті