А у нас вино - найкраще

В Одесі підбили підсумки всеукраїнського дегустаційного конкурсу виноробної продукції «Одеська затока» та урочисто нагородили переможців. Голова обласної ради Анатолій Урбанський та перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Паращенко вручили переможцям сертифікати, медалі та спеціальні дипломи. Всього було вручено 15 золотих медалей та 21 – срібну. Найбільше нагород зібрала продукція ТОВ «Промислово-торговельна компанія Шабо».

«Виноробство Одеської області, й, зокрема, Бессарабії, завжди славилося якістю продукту, своєю індивідуальністю. Цей конкурс дає змогу виробникам заявити про себе на українському та європейському ринках, відкриває нові горизонти перед молодими підприємствами. Це хороший майданчик для розвитку та відродження виноробної галузі, формування позитивного бренду українського вина», – наголосив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Нагадаємо, конкурс проводився з 30 до 31 травня під патронатом Одеської обласної ради в Одеській національній академії харчових технологій. Оцінювали зразки виноробної продукції методом сліпої дегустації українські експерти зі світовим досвідом виноробства. Кожна дегустаційна комісія складалася із 7-ми членів журі. Всього було оцінено 162  представлених зразків, які надали 34 підприємства Одеської області та інших регіонів України (Дніпро, Ужгород, Мукачеве, Львів, Умань, Вінниця). Найбільше учасників було з Одеської області. Також у конкурсі взяли участь винороби Республіки Молдова.

«Всеукраїнський  конкурс виноробства засновано Одеською обласною радою, відповідне рішення було ухвалене на минулій сесії заради підвищення культури споживання виноробної продукції та надання виноробним компаніям ефективного інструменту просування своєї продукції на ринку України. Конкурс проводиться в Одеській області вперше. Наша область є базовою для українського виноробства, адже 70 відсотків всього виноматеріалу в Україні – вироблено в Одеській області. Ми маємо сприятливий клімат і наукову базу, що її представляє, зокрема, Одеська національна академія харчових технологій, яка є одним з організаторів конкурсу», - зазначив депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності Анатолій Хмелевський.

Він також додав, що для представників виноробних підприємств було проведено форум, де обговорювали інструменти продажів, специфічні проблеми галузі та шляхи їхнього вирішення, механізми, що захищають ринок від неякісної продукції та фальсифікатів.

Выпуск: 

Схожі статті