І на війні дарують квіти

Мешканка селища Ширяєве Ольга Білокамінська  свого часу закінчила геолого-географічний факультет Одеського університету. Та не довелося працювати за спеціальністю: вирішила пов’язати свою долю зі Збройними Силами України. Тож з 1 вересня 2007 року розпочала проходження військової служби за контрактом у Ширяївському райвійськкоматі. 

З перших днів роботи і до сьогодні вона старанно ставиться до виконання своїх службових обов’язків. Перебувала на різних посадах, як того вимагали обставини служби. 

Кожна людина переживає у своєму житті кілька етапів, які формують її як особистість. Всім попереднім життям людина неначе готує себе до майбутнього, яке чекає на неї. Так було і з Ольгою Білокамінською. І одним з переломним моментів у житті Ольги став буремний 2014 рік, коли війна прийшла на Схід нашої країни. Молода військова була в числі перших. На її тендітні плечі ліг важкий тягар першої хвилі мобілізації. Доводилося мало не днювати і ночувати у військкоматі. 18 діб вона разом з іншими штатними службовцями військового комісаріату не залишала свого робочого місця. Адже від вчасного проведення хвилі часткової мобілізації залежала сама цілісність нашої держави. 

- Докладали чимало зусиль, аби вчасно провести оповіщення, скомплектувати команди на відправлення до війська, - розповідає Ольга Білокамінська. - Ми цінували кожну робочу хвилину. Адже від наших зусиль залежало, чи зможемо ми наповнити Збройні Сили необхідною кількістю захисників. Завдячуючи високому патріотизму тих добровольців, які першими з’явилися за викликом до військкомату чи прибули за покликом власного серця, нам вдалося провести вчасно і успішно  всіх хвилі часткової мобілізації.

Потім у житті Ольги була зона АТО. Її було залучено до складу 28-ої  окремої механізованої бригади, яка діяла на той час в районі Волновахи на Докучаєвському напрямку. Тут старший сержант Ольга Білокамінська виконувала бойові завдання із забезпеченню охорони і оборони місць дислокації військовослужбовців бригади. Тоді й довелося їй і з автомата постріляти, і в бронежилеті та шоломі пройти цілу низку нічних бойових чергувань.

Яскравою перлиною у напруженій монотонності служби в АТО був і незабутній приїзд на позиції наших військ народної артистки України Оксани Білозір. Після концерту співачка з букетами квітів відвідала кожне приміщення, де мешкали жінки-військовослужбовці, і кожній дарувала букет квітів. Отримала його і Ольга. 

Коли Ольга Білокамінська служила в АТО, на неї вдома з нетерпінням чекала семирічна донечка Тетяна. Батьки теж дуже хвилювалися, щоб повернулася додому живою і неушкодженою.

Хоч прикомандированих до бойових частин не дуже відзначали нагородами, проте за  ратну службу Ольга отимала медалі: «За службу в 28-ій окремій механізованій бригаді», президентську відзнаку «За участь в АТО», «Учасник АТО». А ще, крім відзнак, залишилися на  все життя в пам’яті Ольги знайомства з бойовими побратимами, які були поруч з нею в ту тривожну пору. 

Цілком закономірним було те, що після повернення із зони АТО старший сержант Білокамінська була призначена на посаду старшого інструктора відділення рекрутингу та комплектування Ширяївського районного територіального центру  комплектування та соціальної підтримки. Завдяки безпосередньому спілкуванню з командуванням 28-ої бригади, Ольга має можливість якнайкраще допомогти нашим землякам при оформленні їх на контрактну службу саме у цій бойовій частині. 

Вона не бажає зупинятися на досягнутому. І, на момент підготовки цього матеріалу, Олльга Білокамінська закінчує навчання на курсах підвищення кваліфікації з рекрутингу у військовій Академії імені Гетьмана Сагайдачного. А невдовзі планує навчатися, щоб отримати вже офіцерське військове звання. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті