Святкують всі!

Підготовку до святкування свого 382-го дня народження місто Татарбунари розпочало задовго до самого свята. Традиційно до Дня міста визначають кращі вулиці та кращі будинки. Татарбунарська міська рада зміцнює традицію і визначає й кращих господарів міста. Шістнадцяте літо із року в рік зростає перелік його жителів, які не байдужі до зовнішнього вигляду своїх будинків та вулиць.

Минулого року спеціально утвореною комісією міськради за поданням депутатів були визначені 10 найбільш впорядкованих будинків та три кращі вулиці міста. Результати конкурсу оголосили під час святкування Дня міста. Всі переможці отримали нагороди та цінні подарунки від Татарбунарської міської ради. 

Цьогорічне нагородження переможців пройшло 28 серпня.

Додамо, що даний конкурс не проголошується, адже передбачається, що будинок або вулицю потрібно утримувати в постійному порядку, а не готувати їх тільки для періодичного огляду.

В період з 12 по 21 серпня робоча комісія за поданням депутатів міськради здійснила ряд виїздів, під час яких були оглянуті зовнішній стан вулиць та домогосподарств, впорядкування прибудинкових територій, клумб та зелених насаджень. 

Комунальні служби активно готували місто до святкування: впорядковувалися центральна та інші частини міста, території парків, скверів, клумби, скошувалася суха трава.

25 серпня пройшла виставка-ярмарок голубів та декоративних птахів. Вона проходить у місті не вперше і вже стала доброю традицією. На цей захід «злітаються» володарі та любителі голубів та декоративних птахів з Татарбунарського району, Сарати, Арциза, Білгорода-Дністровського та інших міст. Окрім того, що можна себе показати та на інших подивитись, це ще й нагода придбати голуба, який сподобався. Крім птахів, були представлені кролі, шиншили, нутрії та інші тварини, але у меншій кількості.

Також цього дня відбулось відкриття Меморіалу Пам’яті. Біля підніжжя меморіалу відбувся поминальний молебень за душі людей, чий прах покоїться в землі цього міського некрополя, а також освячення меморіалу. Після чого настоятель Свято-Успенського храму протоієрей о. Віталій та міський голова Андрій Глущенко нагородили найактивніших учасників установки меморіалу і його підготовки до відкриття. Близько тридцяти осіб були відзначені подяками Української православної церкви, а також почесними грамотами Татарбунарського міського голови. І церква, і міська влада відзначили сумлінну працю та старання людей, які доклали зусиль до відновлення шанобливого ставлення до земляків, чиє земне життя закінчилося.

- У цій землі спочиває прах жителів міста Татарбунари, які населяли його, розбудовували, творили історію, - зазначив мер міста А. Глущенко.

Присутні вшанували пам’ять минулих поколінь хвилиною мовчання та поклали до підніжжя Меморіалу Пам’яті квіти.

А вже увечорі на міському стадіоні розпочався футбольний турнір.

Святкування Дня міста розпочали ранковим спортивним забігом «З любов’ю до рідного міста», що стартував (та фінішував) біля районного Будинку культури. Також вранці у парку ім. Татарбунарського повстання відбувся сімейний фотоквест «Місто крізь роки», а для дітей молодшого та середнього шкільного віку працював «Міський пікнік». Понад 20 локацій були представлені дітям будь-якого віку та їхнім батькам. Працювали майстер-класи з миловаріння та аромасвічок ручної роботи, смуга перешкод і скалодром для туристів та вулиця Художників для справжніх творців, а хлопці мали змогу ознайомитися з основами робототехніки, випалювання та випилювання з деревини. 

Крім того, під час пікніку діти ознайомились з різноманітними професіями, і найнемовірне - відчули себе справжніми пілотами літака, сівши за кермо дельтаплана!

У цей день відбулися шахово-шашковий турнір та церемонія відзначення громадян та трудових колективів підприємств, установ, організацій, творчих колективів за заслуги перед громадою міста.

Вечірня святкова програма складалася з концерту, кухні та традиційного фейєрверку. 

Татарбунарці щиро люблять своє рідне місто. Вони впевнені, що їх мала Батьківщина – колиска для активних, ініціативних, добропорядних людей, які своїми трудами прославляють його у своєму краї та за його межами. Та щиро зустрічають своїх гостей всім, чим багатий родючий рідний край. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті