Полегшити фізичні й душевні страждання

У ЦРЛ планується відкриття паліативного відділення. 

- Паліативна допомога – це додатковий рівень, або ж шар медичної допомоги, який може надаватися громадянам будь-якого віку, паралельно із радикальною терапією. Її має надавати спеціально підготовлена команда лікарів, медсестер та інших фахівців. Передбачається, що програма розвитку паліативних відділень в Україні буде закінчена в 2023 році. Як бачимо, наша громада тут попереду, і це дуже добрий знак. Всі ми оптимістично дивимося на розбудову системи охорони здоров’я. Особливо цим переймаються люди з тяжкими захворюваннями, адже, окрім чисто людського співчуття, їм потрібні професійна медична допомога та догляд. Це необхідно саме тим сім’ям, які, на жаль, мають тяжко хворих. Тож з нетерпінням чекаємо на якнайшвидше відкриття паліативного відділення, - розповіла  лікарка Савранської центральної районної лікарні Таїсія Цибулько.

Паліативна допомога – відносно новий компонент сучасної медицини, однак на даний час її визначають однією з невід’ємних складових системи охорони здоров’я. За оцінками експертів ВООЗ, останніми роками щорічно у світі її потребують 40 млн осіб, майже 80 відсотків з яких проживають в країнах з низьким і середнім рівнем прибутку. Більшість, хто її потребує, - це дорослі, які страждають на хронічні серцево-судинні хвороби (38,5%), рак (34%), інші хронічні захворювання (10,3%), СНІД (5,7%) і цукровий діабет (4,6%) тощо.

Паліативна допомога, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», надається державою безкоштовно, щоб полегшити симптоми і зменшити страждання від невиліковної хвороби. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті