З любов’ю до землі і шаною – до людей

У всі часи особливу повагу мають люди, які працюють на землі. Зазвичай це самовіддані фанати своєї справи, готові не лише вирощувати врожаї, а й зберігати та розвивати села, в яких працюють.

Серед таких – молодий, завзятий та небайдужий директор ТОВ «Острівське» Дмитро Корсаков. На землях Соше-Острівської сільської ради сільськогосподарським виробництвом він займається вже шостий рік. Свого часу чоловік трудився зовсім в іншій сфері, мав можливість залишитися жити в місті, але одного дня зробив вибір на користь праці на землі.

Ми зустрілися з Дмитром Корсаковим на машинно-тракторній бригаді, розташованій на околиці села. З усього видно, що крутого офісу тут немає, а територія лише в процесі впорядкування.

–  Одне зі своїх приміщень ми віддали сільраді, – розповів директор ТОВ «Острівське». – Ближче до центру населеного пункту є ще одна будівля, тож ми плануємо відремонтувати її під офіс і переїхати туди, щоб нашим пайовикам більше не доводилося долати кілометри для вирішення якихось питань. Загалом, ми дуже серйозно ставимося до взятих на себе зобов’язань. У минулому році завершили процес виплати коштів за майнові паї – виплатили людям всі належні суми, хоча вже більше 50 відсотків колишніх колгоспних будівель розібрані. Тож все відновлюємо у міру можливостей, переобладнуючи під склади для зберігання зерна, добрив, отрутохімікатів тощо. Крім цього, торік також виплатили останній валютний кредит, за яким довелося викласти чималеньку суму через ріст курсу долара. Тобто, за 5 років нам вдалося вирівняти фінансову ситуацію, вийти з боргів і почати поступово набирати обертів. Нам важливо спочатку навести порядок у господарстві, налагодити роботу в рослинництві, щоб мати хороший прибуток, а вже потім облаштовувати зручний офіс і розвивати інфраструктуру товариства.

На даний момент трудівники «Острівського» обробляють близько 2300 гектарів ріллі. Це майже половина з усіх земель у сільраді. Торік товариство забезпечило надходження до бюджету громади в розмірі майже мільйона гривень у вигляді сплати податків. Крім цього, Дмитро Корсаков не цурається допомагати селу у вирішенні існуючих проблем. Наприклад, лише цього року підставив своє плече в освітленні вулиць – з районного бюджету були виділені кошти на монтаж ліхтарних ліній центральною вулицею, а за рахунок «Острівського» збудували додаткових три кілометри ліній по інших вулицях. Тож нині село повністю освітлене та ще й має чимало камер відеоспостереження, у встановленні яких товариство також брало фінансову участь. На початку літа Дмитро Корсаков порадував місцеву малечу гарним подарунком – посеред села встановили сучасний дитячий майданчик.

Загалом Дмитро Геннадійович не любить розповідати про свою спонсорську допомогу селу. Сказав лише, що зазвичай підтримує ініціативи сільського голови Наталі Хоменко і готовий практично на все заради збереження і розвитку Соше-Острівського. Головне – щоб і місцеві жителі займали активну життєву позицію, аби було «під кого» відкривати ту чи іншу справу.

– Кілька років тому наше товариство мало вівцеферму, де вирощувалося близько тисячі голів, але мені треба було там буквально жити, – зауважив Дмитро Корсаков. – Чомусь ніхто з місцевих жителів не мав великого бажання там працювати. Зараз сільський голова просить створити нові робочі місця, наприклад, відкрити міні-пекарню. Ця ідея дуже хороша, і я готовий її підтримати фінансово, щоб пайовики не купували привозний хліб, а брали його в рахунок нашої орендної плати за землю. Але чомусь ніхто не хоче взятися за цю справу. Відкрити пекарню – це одне. А що робити з нею далі? Знову мені там ночувати?

Звичайно, не можна говорити про бездіяльність всіх людей. Той, хто хоче – знаходить заняття, яке приносить задоволення і прибуток. І таких людей у Соше-Острівському чимало. Хтось самостійно обробляє свої земельні наділи, хтось має власний магазин, хтось розвів худобу і возить молочну продукцію на ринки району та Одеси. А є й такі, хто із задоволенням трудиться в «Острівському». Серед них молоді кадри та аграрії з досвідом. У їх розпорядженні – сучасна техніка, але треба мати певні знання, щоб керувати нею. Зазвичай всі тонкощі роботи на нових агрегатах новачкам демонструє молодий агроном товариства. Він, як і керівник господарства, завжди готовий впроваджувати щось нове та перспективне. Саме тому на полях товариства вже третій рік вирощується така прибуткова і рідкісна культура в наших краях як гірчиця. Цього року посіяли всього 200 гектарів. Урожай збувається до Індії та деяких вітчизняних компаній. 

Цього року в «Острівському» вперше посіяли сочевицю, також вирощують нут, ріпак, соняшник, пшеницю та інші традиційні культури. 

Своїм ставленням до роботи та до села у товаристві демонструють: прийшли сюди всерйоз і надовго. Тож готові працювати як для розвитку господарства, так і для покращення життя усіх селян.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті