Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні," на виконання вимог статті 8, статті 51, Водного кодексу України, відповідно до пункту 6 статті 48 Закону України "Про внесення змін до Закону “Про Державний бюджет України на 2005 рік", згідно з Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", з метою єдиного підходу до визначення орендної плати водних об'єктів (їх частин) місцевого значення, обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома Тимчасовий порядок визначення орендної плати за водні об'єкти місцевого значення в Одеській області (додається).
2. Включити до плану діяльності Одеської обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2005 рік питання для розгляду на пленарному засіданні обласної ради “Про затвердження Порядку визначення орендної плати за водні об'єкти місцевого значення в Одеській області”;
3. Доручити Одеській обласній державній адміністрації вжити заходів, пов’язаних з прийняттям регуляторного акта.
4. Доручити голові обласної ради видати розпорядження про затвердження зазначеного Тимчасового порядку з наступним затвердженням його на сесії обласної ради.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з бюджету та банківської діяльності.
Ф.І. ВЛАД, голова обласної ради.
22 липня 2005 року № 649-ІV
Додаток
ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ВОДНІ ОБ’ЄКТИ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Відповідно до ст. 5 Водного кодексу України водні об’єкти розділяються на місцевого і загальнодержавного значення. Розпорядником водних об’єктів місцевого значення відповідно ст. 8 Водного кодексу України є обласні ради.
До водних об'єктів місцевого значення належать:
1) поверхневі води, які знаходяться і використовуються в межах однієї області, які не віднесені до водних об’єктів загальнодержавного значення.
За каталогом водного фонду, складеного за даними інвентаризації 1999 року, кількість ставків та водосховищ місцевого значення складає 316. Водні об’єкти місцевого значення розташовані у Комінтернівському та Овідіопольському районах повністю, а у Ананьївському, Березівському, Б-Дністровському, Біляївському, Великомихайлівському, Іванівському, Котовському, Роздільнянському, Татарбунарському, Фрунзівському, Ширяєвському районах – частково.
Відповідно до ст. 51 ВКУ водні об’єкти (їх частини) місцевого значення можуть передаватися в оренду тільки для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції і також для лікувальної і оздоровчої мети. Орендодавцем цих водних об’єктів є облрада. До травня місяця обласною радою надано 13 дозволів на підготовку документації для укладення договорів оренди. За станом на 01.07. 2005 року договори оренди не заключені у зв’язку з відсутністю порядку надання водних об’єктів в оренду та паспортів на водні об’єкти.
Необхідно зазначити, що з 2004 року Законом про Державний бюджет України встановлені надходження до загальних фондів місцевих бюджетів – від оренди водних об'єктів місцевого значення. Для введення положень Водного кодексу по об'єктах місцевого значення, розпорядниками яких є облрада, протягом останніх 3 років проведена робота по розробці тимчасового порядку і складанню типового договору. Тимчасовий порядок, затверджений облрадою, визначав також порядок встановлення орендної плати. Через складну процедуру, оформлення всіх основоположних документів визначених цим порядком, не було складено договорів у 2004 та у першому півріччі 2005 року. Невідрегульованість чинного законодавства (Земельного та Водного кодексів), а також відсутність методики по встановленню орендної плати за водойми створює труднощі для забезпечення усунення порушень законодавства, що, в свою чергу, гальмує надходження від оренди водних об’єктів до місцевого бюджету.
Додаткові надходження бюджету області від введення в дію регуляторного акту за попередніми розрахунками можуть становити до 800,0 тис. грн на рік.
В теперішній час не існує порядку надання водних об’єктів в оренду та єдиної методики розрахунку орендної плати. Крім того, законодавством не визначено конкретно, що є об’єктом для встановлення ставки орендної плати: площа землі під водоймами, площа самої водної смуги, обсяг водойми в м кубічних, тому прийняття такого регуляторного акту є вчасним та необхідним.










