Звили лелеки в селі 18 гнізд

Дітей, як відомо, приносять лелеки. На території села Ліски, що в Кілійському ра­йоні, ці шляхетні птахи звили 18 гнізд! Тут, на березі Дунаю, родинам пернатих живеться дуже добре: тихе місце біля біосферного заповідника, кришталеве повітря, екологічно чисте харчування. Тому й діти, яких приносять ці лелеки, – рожевощокі та життєрадісні.

Лісківська сільська рада найменшим жителям приділяє першорядну увагу. У 2011 році зі своєї скарбниці виділили кошти на заміну всіх вікон та дверей у дитячому садку на металопастикові, тому температурний режим у царстві малюків значно покращився. Але от проблема – утворилася черга: двох груп стало мало, тому що в Лісках живе близько 140 дошкільнят.

Минулого року на сході громади, коли обговорювали та ухвалювали програму «Народний бюджет», сільський голова Галина Іванівна Іванова сказала: є в нас програма-максимум та програма-мінімум. Якщо думати про віддалені перспективи, то треба, звичайно, добудовувати в школі блок «Б», де планується спрямувати усі соціальні об’єкти – поліклініку, Будинок культури, бібліотеку, пошту, ощадкасу, кімнату дільничного (ці служби перебувають у старих пристосованих приміщеннях). Але якщо спрямувати усі кошти сільської скарбниці на проектну документацію, не вистачить грошей для садка, де треба відкривати третю групу – це програма-мінімум. І тоді громада вирішила: з бюджету розвитку оплатимо проект, а дитячий садок відремонтуємо власними зусиллями та коштами.

Це було справжнє народне будівництво! У вільний від роботи час мами й тата, зібравши гроші на необхідні будматеріали, ремонтували приміщення для третьої групи. На допомогу їм прийшов народний депутат України Віталій Барвіненко – він допоміг оснастити групу повним комплектом меблів: від ліжечок у спальні до шафок у роздягальні.

– Зроблено чимало, але цього року, який оголошено Пре­зидентом України Віктором Яну­ковичем Роком дошкільнят, ми продовжуємо зміцнювати базу дитячого садка, – говорить Галина Іванівна. – Сільраді вдалося закласти понад 60 тисяч гривень на ремонт даху над харчоблоком та актовою залою. Нині роботи виконує бригада ПП «Кілійська будівельно-ремонтна компанія» на чолі з Борисом Закордонським. До осінніх дощів покрівлю буде зроблено.

Але й батьки малят не вгамовуються. Коли цими днями ми побували в Лісках, бригада з восьми батьків підводила до дитсадка новий водопровід.

На сьогоднішній день п’ятирічні діти в Лісках повністю охоплені дошкільною освітою, залишається черга лише до молодшої групи (позаминулого року лелеки принесли 31 дитину, у минулому – 28). Добре, що в типовому приміщенні садка є реальна можливість відремонтувати та відкрити ще дві групи. Якщо пернаті активізують свою діяльність, сільрада з громадою мають можливість задіяти резерви.

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті