Буяє бізнес у пенсіонерів

З Вірою Павлівною Масленниковою ми познайомилися на святі, до дня Кілійського району. Серед сотень дивовижних виставок у пенсіонерки із села Ліски композиція все ж таки була ексклюзивною – вона привезла декоративні гарбузи. Багато хто брав у руки та розглядав дива з грядки: треба ж, скільки в природи вигадливих форм!

Але декоративні гарбузи – лише мала частка того, що вирощує Віра Павлівна на своєму городі, та й то вони – для втіхи. Вийшовши на пенсію, сільська трудівниця зі своїм чоловіком Василем зайнялася квітковим бізнесом.

На городі Масленникових місця для картоплі немає – усе тут засаджено квітами. Айстри, гладіолуси, жоржини – найдобірніші сорти. Те, що догляд за рослинами – на найвищому агрономічному рівні, свідчить їх висота: айстри, наприклад, піднялися більш ніж на метр. Коли Віра Павлівна показує свої фотографії, зроблені в цьому квітнику, багато хто такої думки, що вона… стала на коліна. Насправді це не так – рослини справді вище пояса.

Подружжя Масленникових продає квіти, виїжджаючи до Ізмаїла, Арциза та інших райцентрів. Причому просять недорого.

– На свято першого дзвоника, наприклад, не кожний може купити троянди по 25 гривень за штуку, – говорить квітникарка. – Тому охоче купують наші айстри: гарний букет усього за 15 – 20 гривень.

Віра Павлівна завжди намагається запропонувати покупцям широкий асортимент. Крім звичайних букетів, це різні квіти в горщиках, сухоцвіти, екзотичні декоративні рослини для клумб та газонів.

– Останнім часом великим попитом користується юка, – розповідає Віра Павлівна. – Зараз ця дуже модна рослина, яка дуже гарно виглядає на газонах, тішачи око соковитою зеленню і влітку, і взимку. Ми освоїли секрети вирощування цього «американця».

У Віри Павлівни квіти займають увесь її час – навіть від живності, без якої не буває сільського подвір’я, довелося відмовитися.

– Деякі односільчани дивуються: «Ну навіщо, – кажуть, – так напружуватися на схилі віку?» Мій Василь цементує двір, а вони: «Навіщо? Скільки вам залишилося?» Мені справді років вже чимало – 65 років. Але я як побачила востаннє на ринку в Одесі гарбуз, якого в мене ще немає… Васю, затули вуха: купила насіння по 3 гривні за штучку – точно схибнулася! – глузує із себе пенсіонерка.

Маленька сімейна справа, крім щоденної радості спілкування із квітами, приносить сільській родині додатковий прибуток. Пенсіонери ще й своїм дітям матеріально допомагають! Віра Павлівна вважає: якщо в тебе є клаптик землі, і ти стоїш на ногах, скаржитися на життя та тяжкі часи – гріх.

Город у сільських пенсіонерів квітне цілий рік: один одного змінюють вигадливих забарвлень тюльпани вражаючі, іриси, шикарні троянди. Нерідко біля будинку Масленникових фотографуються туристи – клумби біля фасаду та уздовж огорожі подвір’я завжди незбагненних барв.

У Лісках оцінили здібності і талант Віри Павлівни – у сільраді знайшли можливість відкрити для неї посаду озеленювача. І вона старається не лише на домашніх, але й на громадських клумбах – рідко в якому селі побачиш такої краси квітники!

…На прощання Віра Павлівна подарувала мені милий букетик сухоцвітів. Нев’янучі квіти – від життєрадісної трудівниці.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті